2019 m. rugpjūtį Vilniaus mieste trūko 160 mokytojų, 2020 m. rugsėjį įvairių dalykų mokytojų Vilniaus mokyklose tikrai reikės!
„Šiandienos mokyklą sunku įsivaizduoti be drąsių, naujų idėjų nestokojančių ir nuoširdžiai moksleivius norinčių ugdyti mokytojų, kurie padeda jiems užaugti kūrybiškomis ir savarankiškomis asmenybėmis. Džiaugiuosi, kad Vilnius įgyvendina projektą „Sugrįžtu mokyti“, siekdamas kartu ir kokybiškesnio švietimo vilniečiams. Nuoširdžiai kviečiu visus, turinčius pašaukimą mokyti, norinčius įkvėpti moksleivius, ryžtingai sugrįžti į sostinės mokyklas – čia rasite ir padrąsinimą, ir individualizuotą profesinę pagalbą, ir bendraminčių tinklą“, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Kelių etapų atrankos procesas padės dalyviams pasitikrinti savo vertybines nuostatas, pedagoginį bei psichologinį pasirengimą mokytojo darbui. Atrinktiems projekto „Sugrįžtu mokyti“ dalyviams bus sudarytos sąlygos sustiprinti turimas pedagogines, psichologines bei dalykines kompetencijas. Dalyviai bus supažindinti su šiuolaikinės mokyklos gyvenimu, Vilniaus ir nacionalinės švietimo politikos prioritetais, ugdymo turinio ir proceso naujovėmis. Jie turės galimybę atnaujinti ugdymo psichologijos bei kitų ugdymo mokslų žinias, išmokti naudotis bent keliomis dalyko dėstymui reikalingomis IT priemonėmis.
Projekto tikslas – 2020–2021 mokslo metams į Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigas palydėti iki 25 pasirengusių savarankiškai bei kūrybiškai dirbti mokytojų. Projektas prasidės 2020 m. gegužę ir tęsis iki 2020 m. gruodžio 31 d. Vilniaus miesto savivaldybė šio projekto įgyvendinimui skyrė 27 tūkst. eurų.
„Remiamės prielaida, kad kiekvienas projekto dalyvis turi skirtingą gyvenimo ir pedagoginio darbo patirtį, dėl to reikalinga individuali pagalba. Projektas suteiks galimybę pasirengti mokytojo darbui, dalyvauti grįžtančių į mokyklą mokytojų bendruomenėje“, – sakė Vilniaus švietimo pažangos centro švietimo veiklų koordinatorė Edita Linkevičiūtė.
Įgyvendinant projektą „Sugrįžtu mokyti“ remiamasi sėkminga VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir jo programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi.
Projektas susideda iš keturių etapų: dalyvių pritraukimo ir atrankos (siekiama atrinkti orientuotus į vaiką mokytojus, pasiryžusius nuolat mokytis ir tobulėti), individualios profesinės pagalbos plano sudarymo (bus atsižvelgiama į kiekvieno mokytojo individualius poreikius), penkių dienų mokymo programos (ji skirta sustiprinti dalyvių pedagoginį, psichologinį bei dalykinį pasirengimą) ir individualaus konsultavimo bei profesinės pagalbos jau dirbant mokykloje.
Projekto rengėjai pasirūpins, kad mokykloms ir sugrįžtantiems mokytojams būtų lengva surasti vieniems kitus – mokytojams bus pateiktas pedagogų ieškančių mokyklų sąrašas ir rekomendacijos, mokyklų vadovai bus informuoti apie šiame projekte rengiamus specialistus.
Jei susidomėjote ir norėtumėte apie šią iniciatyvą sužinoti daugiau, kviečiama registruotis į projekto pristatymą, kuris nuotoliniu būdu vyks 2020 m. gegužės 14 d. 14 val. Registracija vyksta iki gegužės 13 d. Užsiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo informacija.
Naujausi komentarai