Vilniaus miesto savivaldybėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko kratas. STT taip pat apsilankė ir bendrovėse "City Service" bei "Vilniaus energija".
Susirinko viską
Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybėje pasirodę STT pareigūnai atliko dokumentų, susijusių su sutarties pasirašymo aplinkybėmis, poėmį. Pareigūnai išsinešė ne tik ugdymo įstaigų priežiūros sutarties, bet ir kitų su jos atsiradimu susijusių dokumentų originalus.
STT pareigūnai taip pat apsilankė ir bendrovėse "City Service" bei "Vilniaus energija".
Kas konkrečiai kelia įtarimų – nei STT vadovybė, nei ikiteisminį tyrimą prižiūrinti Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius nekomentuoja.
"Jie nori gauti ne tik sutartį, bet ir visą tai paslaugai pirkti skelbto konkurso medžiagą, informaciją apie kitus dalyvius, jų teiktus pasiūlymus. Nori patikrinti, ar viskas buvo tvarkingai padaryta", – sakė laikinai Vilniaus merą pavaduojantis vicemeras Romas Adomavičius.
"Jie šita sutartimi domisi jau kuris laikas. Nuo gegužės vidurio", – pridūrė savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas. Gegužės 15 d. STT raštu informavo savivaldybę apie pradėtą ikiteisminį tyrimą ir pateikė visą sąrašą juos dominančių dokumentų.
"Dokumentai nuo tada pradėti ruošti, bet iki galo neparengti. Rašto projektas apie trūkstamus dokumentus buvo nuneštas ir savivaldybės Teisės departamentui. Tačiau rašte nebuvo nurodyta konkreti data, iki kada tuos dokumentus mes jiems turime pateikti", – pasakojo R.Adomavičius.
Teisėsauga sutarties, pasirašytos 2002 m., sudarymo aplinkybėmis susidomėjo tik dabar, likus kone savaitei iki jos galiojimo pabaigos. Manoma, kad tam įtakos galėjo turėti naujosios Vilniaus valdžios ketinimai sutartį pratęsti dar penkeriems metams. Tam itin priešinasi valdžią sostinėje praradusi Tvarkos ir teisingumo partija.
Įžvelgia naudą
Tačiau naujoji Vilniaus miesto valdžia tikina, kad kol kas nėra priėmusi jokio sprendimo dėl sutarties likimo. Esą iki šiol svarstoma, pratęsti ją ar skelbti naują konkursą bendrovės, teiksiančios panašias paslaugas, paieškoms.
Laikinai Vilniaus miesto merą pavaduojantis R.Adomavičius atskleidė, kad labiau linkstama prie nuomonės, jog miestui būtų naudingiau sutartį pratęsti.
"Koalicija į sutartį žiūri teigiamai. Įsivaizduokite, už vienos mokyklos priežiūrą mes per mėnesį bendrovei sumokame tik 400 litų. Iš viso tokių ugdymo įstaigų yra 250. Buvo pamąstymų, kad sutartį būtų galima pratęsti. Paslaugų teikėjas už tai duotų papildomų nuolaidų, dėl kurių miestas galėtų sutaupyti apie 2 mln. litų. Tai sudaro apie 20 proc. visos sutarties kainos. Mes manome, kad ši sutartis miestui ekonomiškai palanki. Tačiau nežinia, kokius rezultatus parodytų konkursas. Galbūt kita bendrovė galėtų tokią paslaugą teikti pigiau, gal ir brangiau. Galutinai dėl sutarties apsispręsime per mėnesį", – tikino R.Adomavičius.
Vicemero nuomone, STT pradėtas ikiteisminis tyrimas neturės jokios įtakos politiniam sprendimui dėl sutarties pratęsimo.
Vardija nuopelnus
"City Service" nuo 2002 m. birželio 245 Vilniaus mokykloms ir vaikų darželiams teikia šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų eksploatacijos ir remonto paslaugas, taip pat prižiūri vandentiekio ir kanalizacijos sistemas.
"City Service" primena, kad dar 2004 m. Vilniaus miesto savivaldybės numatyta maksimali šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros kainos riba švietimo įstaigoms yra 24 centai už 1 kv. m. "Mūsų šios paslaugos kaina – 9 centai už 1 kv. m. Bendrai su visomis kitomis paslaugomis savivaldybės mokama kaina sudaro 22 centus už 1 kv. m – už šią kainą ne tik prižiūrime šilumos ūkį, bet ir lokalizuojame avarijas šalto vandens ir kanalizacijos sistemose", – teigė "City Service" generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.
Jis tvirtino, kad ugdymo įstaigoms visiškai nebereikia rūpintis šilumos ūkiu, nes "City Service" pakeičia sugedusius siurblius, plyšusius šilumokaičius ir kitus įrengimus, neprašydama atlyginti nei už naujos įrangos pirkimą, nei už darbuotojų darbo sąnaudas keičiant šią įrangą.
"Apie mūsų veiklos efektyvumą kalba skaičiai. Nuo 1998 iki 2002 m., kai pradėjome darbą mokyklose, joms šildyti buvo sunaudojama 11 proc. daugiau šilumos energijos nei šiandien. Dabartinėmis šilumos energijos kainomis vien čia sutaupoma per 3,8 mln. litų per vienus metus. Savo iniciatyva suteikiame 25 proc. nuolaidą šildymo paslaugoms renovuotoms mokykloms", – teigiama "City Service" pranešime spaudai.
--------------------------------------------------------------------------------
Žilvinas Lapinskas, "City Service" generalinis direktorius:
Keista sulaukti teisėsaugos atstovų, besirūpinančių mūsų vykdomos pastatų ūkio valdymo veiklos licencijomis, vizito. Dingstimi pradėti tyrimą tapo tai, kad mūsų įmonė neturi licencijos tiekti šilumą. Šią veiklą reglamentuojantys įstatymai aiškiai sako, kad įmonė, užsiimanti šilumos tiekimu, privalo turėti šiai veiklai reikalingą infrastruktūrą – katilines arba šilumos trasas. Mūsų įmonė šios infrastruktūros neturi ir šilumos netiekia, o teikia šilumos ūkio valdymo paslaugą, kaip ir visos Lietuvos pastatus administruojančios bendrovės ir daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios elektros energijos negamina, o tiesiog administruoja lėšas už bendrosiose patalpose sunaudojamą elektrą ir perduoda lėšas energijos tiekėjams.
Esame Baltijos šalių pastatų ūkio valdymo rinkos lyderiai, "City Service" akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos oficialiajame sąraše, todėl visa mūsų veikla yra oficiali ir pagrįsta visais reikalingais sertifikatais bei licencijomis.
Naujausi komentarai