Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad policija turi „tam tikros informacijos“, todėl priimti sprendimai sustiprinti pasirengimą tiek pareigūnų skaičiumi, tiek įvairiomis priemonėmis.
„Mes planuojame pradėti darbą ryte ir atsižvelgiant į tą informaciją, kurią mes turime, dėl gyventojų saugumo planuosime tam tikras patikras iš kitų Lietuvos miestų atvykstančio transporto, tai yra patikros prie įvažiavimo į Vilniaus miestą“, – antradienį žurnalistams prie Signatarų namų teigė R. Požėla.
„Kitas dalykas – darbas pačiuose renginiuose, akcentas yra renginys Pilies gatvėje 14 valandą. Čia mes esame numatę papildomas priemones, bet akcentuoju, kad tai daroma dėl gyventojų saugumo, viešosios tvarkos ir dėl viešosios rimties užtikrinimo – mes planuojame tam tikrose vietose įrengti fizinį barjerą. Jis bus įrengtas ne tam, kad kažką skirtų, bet jungtų, ir padėtų žmonėms užtikrinti saugų praėjimą į renginio vietą ir išvykimą iš renginio vietos“, – pridūrė jis.
14 valandą prie Signatarų namų Pilies gatvėje numatytas tradicinis minėjimas.
Jis bus įrengtas ne tam, kad kažką skirtų, bet jungtų, ir padėtų žmonėms užtikrinti saugų praėjimą į renginio vietą ir išvykimą iš renginio vietos.
Barjeras aplink LRT transporto priemones
Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas pabrėžė, kad erdvės prie Signatarų namų nėra daug, tad dalies į minėjimą atvykstančių žmonių gali tekti paprašyti čia nesibūriuoti.
„Jeigu nebus galima laisvai stovėti, tas žmonių srautas didės, tuomet informuosime atvykstančius į renginį, kad vietos nėra, gali kilti spūstis“, – dėstė jis.
Vilniaus pareigūnų vado teigimu, visame mieste bus iškabinti monitoriai, kurie transliuos renginį, tad žmonėms bus sudaryta galimybė jį stebėti.
„Policija tikrai nedarys tokių priemonių, kad neįleis į renginį vienų ar kitų žmonių“, – sakė S. Gagas.
Jam antrino ir policijos generalinis komisaras.
„Kaip matome, šita vieta tikrai nėra labai patogi susirinkti galbūt tūkstančiams, ji yra skirta šimtams, todėl mes informuosime, būsime pasirengę informuoti gyventojus, kad nesaugu būtų dėl to, kad yra per didelės spūstys ir žmonių paprašysime renginį stebėti iš toliau“, – kalbėjo jis.
S. Gago teigimu, barjeras senamiestyje atsiras aplink LRT transporto priemones, kad būtų galima užtikrinti „sklandų televizijos darbą transliacijos metu“.
Paklaustas, ar taip daroma dėl tikėtinų provokacijų prieš nacionalinį transliuotoją, Vilniaus policijos vadas teigė tokios informacijos neturintis.
„Ne. (...) Matome, kad socialinėje medijoje raginami žmonės atvykti, jų gali būti daug, dėl to tos priemonės ir bus taikomos“, – kalbėjo jis.
S. Gagas pabrėžė, kad „pasirengimo planai šiuo metu baigiami ruošti“.
Galimi patikrinimai
R. Požėla taip pat sakė, kad policija šio renginio metu gali tikrinti dalyvių kuprines ir „paprašyti gyventojų nesinešti būgnų, kitų vizualiai matomų triukšmo kėlimo instrumentų į renginio vietą“.
Pasak jo, tokie prašymai nesikerta su gyventojų teisėmis išreikšti savo nuomonę įvairiais taikiais būdais.
„Šioje vietoje turime visai kitokį organizatoriaus sumanymą, tai yra renginys, kurio metu tokie dalykai (protestavimas mušant būgnus – BNS) neturėtų būti. (...) Dėl protesto renginių visi prašymai yra atmesti, o minėjimo paskirti yra visai kita“, – aiškino policijos vadas.
Jis pridūrė, kad policija nedraus žmonėms „vienaip ar kitaip išreikšti savo nuomonę“, tačiau reaguos į piktybiškus žmones, keliančius triukšmą.
R. Požėla neatskleidė, kiek tiksliai pareigūnų dirbs Vasario 16-osios renginių metu sostinėje, tačiau tvirtino, kad „pareigūnų bus tiek, kad būtų galima užtikrinti saugumą“.
Dvigubina pajėgas
Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas sako, kad miestas, bendradarbiaudamas su policija, taip pat padvigubins įprastai patruliuojančių viešosios tvarkos pareigūnų skaičių.
„Dvigubinsime normalų ekipažų skaičių, padidintos pajėgos patruliuos miesto centrinėje dalyje, žiūrėsime viešosios tvarkos elementus, stebėsime galimus kelių eismo taisyklių pažeidimus, kad miesto svečiai nenuspręstų parkuotis ant šaligatvių, neleistinose erdvėse. Jei matysime įtartinų asmenų, turėsime galimybes juos patikrinti“, – BNS teigė A. Bužinskas.
„Norime užtikrinti saugią šventę, saugią aplinką vilniečiams. Jei kažkas iš šono norės iš valstybinių švenčių padaryti „Duokim garo“ laidas, imsimės veiksmų tam užkardyti“, – pridūrė jis.
Valstybės saugumo departamento duomenimis, provokacijų tikimybė per Vasario 16-osios renginius yra išaugusi.
Pernai rugpjūčio 10-ąją po mitingo prieš pandemijos ribojimus prie Seimo kilo riaušės. Ikiteisminiame tyrime dėl to įtarimai pateikti daugiau nei 100 asmenų.
Nepasitenkinimą protestuotojai reiškė ir Sausio 13-osios minėjimo metu Nepriklausomybės aikštėje, kai nušvilpė kalbas sakiusias premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.
Naujausi komentarai