Viešąjį transportą stabdo keleiviai su kartiniais bilietais Pereiti į pagrindinį turinį

Viešąjį transportą stabdo keleiviai su kartiniais bilietais

2010-09-08 10:17
Sparta: "Greičiau, greičiau", – vairuotojas ragina vorele įlipančius keleivius. Deja, greičiau neišeina.
Sparta: "Greičiau, greičiau", – vairuotojas ragina vorele įlipančius keleivius. Deja, greičiau neišeina. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Su nerimu rugsėjo pradžios laukę vilniečiai pamažu atsikvepia. Miestą užtvindžius studentams, chaoso į autobusus ir troleibusus lipant pro priekines duris lyg ir išvengta. Nors nesusipratimų pasitaiko.

Susitvenkia keleivių spūstis

Į stotelę atriedant troleibusui, žmonių eilė jau rikiuojasi ten, kur turėtų atsidurti priekinės durys. Kiekvienas rankose spaudžia iš anksto išsitrauktą piniginę. Atverstas tas skyrius, kuriame įkišta e. bilieto kortelė. Eidami pro vairuotoją kyštelėja kortelę, tačiau šį veiksmą šis stebi vangiai ir beveik abejingai.

"Greičiau, greičiau", – neištvėręs paragina per palyginti siaurą durų plyšį vorele lendančius keleivius. Deja, greičiau neišeina.

Priekinėje troleibuso dalyje susitvenkia spūstis. Žmonės grumdosi tarpusavyje, kol šiek tiek pasistūmėja į gilumą. Sunkiausia tiems, kurių rankos užimtos nešuliais.

Tik vienas "krokodilas"

Nesklandumų neišvengia ir tie, kurie nespėjo pasižymėti kartinio bilieto prie vairuotojo kabinos – daugiau "krokodilų" troleibuse nėra. Tad tenka per rankas siųsti bilietą į troleibuso priekį ir prašyti, kad kas nors jį pažymėtų.

"Nepasižymėjau ne todėl, kad norėčiau sutaupyti. Tiesiog nespėjau: kol išsimuši, gaišinsi paskui save stovinčius žmones – nesmagu, jautiesi kaltas", – prisipažino per piką 19-o maršruto troleibusu iš miesto namo keliaujanti vilnietė Veronika.

Tokių besidrovinčių, ko gera, yra ir daugiau. Tačiau tai išeina į naudą, mat tolydžio nusistovi tvarka, kad keleiviai su kartiniais bilietais ar visai be bilieto į viešąjį transportą lipa paskutiniai. Tada jie ramiai pasižymi bilietus arba nusiperka jų iš vairuotojo.

"Visi būgštavo, kad rudenį bus netvarka, tačiau nieko baisaus nenutiko. Sulipa žmonės kažkaip", – tarstelėjo du garbaus amžiaus vyriškiai.

Tirs, analizuos, šį tą keis

Keleivių įlaipinimą pro priekines duris inicijavusios savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorius Gintas Bliuvas sakė, kad po poros savaičių bus atliekamas tyrimas ir įvertinti naujos tvarkos pranašumai ir trūkumai.

"Dabar atsirado daug naujų keleivių – studentai, po atostogų į miestą grįžę vilniečiai. Reikia šiek tiek laiko, kad jie apsiprastų. Trečią rugsėjo savaitę, kai bus stabilizavęsis keleivių srautas, peržiūrėsime kiekvieną maršrutą ir pagal rezultatus darysime atitinkamas korekcijas", – aiškino G.Bliuvas.

Jis neslėpė, kad kai kuriose stotelėse viešasis transportas užtrunka ilgiau nei numatyta grafike, tačiau bendras maršruto kelionės laikas esą nepailgėjo.

"Laiko sutaupome maršruto pradžioje, kai keleiviai sulipa greičiau nei ankščiau lipdami pro visas duris. Be to, stotelėse, kuriose daugiau keleivių, leidžiama lipti pro visas duris", – pasakojo "Susisiekimo paslaugų" vadovas.

Vairuotojai bamba labiau

G.Bliuvo akimis, viena opiausių problemų ta, kad keleiviai lieka stovėti troleibuso ar autobuso priekyje ir nepasitraukia į salono gilumą. Dėl to artimiausiu metu viešajame transporte atsiras informacijos, raginančios keleivius neužstoti durų.

G.Bliuvas džiaugėsi, kad zuikių skaičius neišaugo. Priešingai, vis daugiau keleivių perka kartinius bilietus iš vairuotojo.

"Žmonės pamatė, kad be bilieto neprasmuks, todėl perka iš vairuotojo. Vėliau jie apsiskaičiuos, kad pigiau įsigyti spaudos kioske, ir bilietų pardavimas iš vairuotojų smuks", – neabejojo G.Bliuvas.

Jis tikino, kad nepatenkintų nauja tvarka keleivių – mažuma. Bet kur kas daugiau – surūgusių vairuotojų.

"Vieni į darbą žiūri atsakingai, kiti – pro pirštus. Stengsimės atsižvelgti į vairuotojų nuomonę, pastabas, tačiau iš esmės tvarkos nekeisime: reikia suvokti, kad algas mokame iš už bilietus surenkamų pinigų", – į vairuotojų sąmoningumą apeliavo G.Bliuvas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra