Studentai teikia prašymus vietai bendrabutyje gauti. Universitetai nustatė mėnesinį nuomos mokestį, siekiantį apie 150 litų žmogui. Tačiau bendrabučių durys atsivers ne visiems.
Viešosios įstaigos "Viliaus universiteto būstas" direktorius Nerijus Cicilionis sakė, kad trečiadienį buvo sulaukta maždaug 1100 studentų prašymų. Šiandien – paskutinė diena pateikti prašymą.
Vilniaus universiteto studentams, gyvenantiems ne Vilniuje, esant galimybei skiriami bendrabučiai Saulėtekio alėjoje, M.K.Čiurlionio ir Didlaukio gatvėse. Iš viso Vilniaus universitetas savo bendrabučiuose prieglobstį gali suteikti maždaug 1200 studentų. Vadinasi, jei paskutinę minutę pateiktų prašymų skaičius neperkops šimto, gyvenamąjį plotą gaus visi norintys.
Bėda, kai kampas Vilniaus universiteto bendrabučiuose buvo didžiulis deficitas, išnyko. Pastaruosius trejus metus bendrabutis buvo suteikiamas 95 proc. pirmo kurso studentų.
Jeigu šiemet pageidaujančių apsigyventi bendrabučiuose pirmakursių skaičius viršytų esamų laisvų vietų skaičių, tuomet pirmenybė būtų teikiama studentams, anksčiau pristačiusiems reikiamas pažymas.
Pirmakursiai, negavę vietos bendrabutyje nuo rugsėjo 1 d., apsigyventi jame gali prasidėjus mokslo metams: rugsėjį ir spalį bendrabučiuose atsiranda laisvų vietų, nes, kaip rodo ankstesnių metų praktika, iki 15–20 proc. pirmakursių atsisako bendrabutyje skirtos vietos. Sąrašai gavusių bendrabutį bus paskelbti internete iki rugpjūčio 17 d.
N.Cicilionis sakė, kad kambario nuomos bendrabutyje įkainiai nepasikeitė. Nuolatinis bendrabučio mokestis per mėnesį vienam asmeniui nustatomas pagal bendrabučio būklę ir patogumą gyventi. Kainos vienam žmogui svyruoja nuo 150 iki 600 litų, priklausomai nuo gyventojo poreikių.
Vilniaus universiteto bendrabučių veidas šiemet turėtų atjaunėti. Kaip tik dabar remontuojamos bendros bendrabučių patalpos: perdažomi koridoriai, keičiama santechnika, kambarių durys.
Vilniaus kolegijos bendrabučiai pagal buitines sąlygas skirstomi į I ir II kategoriją. Pirmo kurso studentai bendrabučio nuomos mokestį sumoka iš karto už pirmus du mėnesius, vėliau – kas mėnesį. Nutraukus sutartį įmokos negrąžinamos. Kainos už mėnesio nuomą siekia 100–300 litų. Mažiausiai moka tie, kurie sutinka kambariu dalytis su dar vienu ar dviem žmonėmis.
Mykolo Romerio universitete bendrabučiai – vieni naujausių ir tvarkingiausių Vilniuje. Universitetas būstą gali parūpinti 1295 studentams – 65 proc. visų norinčių.
"Šiemet gal šiek tiek daugiau gaus. Iki šiol vietos trūkdavo maždaug 150 studentų", – pasakojo Mykolo Romerio universiteto Infrastruktūros prorektoriaus padėjėja socialiniams reikalams.
Universitetas šiemet gavo šiek tiek lėšų bendrabučių renovacijai, bet jos visos išplaukė į Kauną. "Ten bendrabučiai labai seni ir baisūs, Vilniuje jų būklė kol kas geresnė", – aiškino Violeta Arlauskienė. Už vietą universiteto bendrabutyje sostinėje studentai turės pakloti 120–210 litų per mėnesį.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučiuose liko praėjusių metų nuomos kainos. Už lovą kas mėnesį studentams teks atseikėti 170–190 litų. Iš viso universitetas būstą gali pasiūlyti 2400 studentų.
Pavojingos gyvenimo sąlygos
Pernai šalies aukštųjų mokyklų studentų bendrabučiuose atlikus valstybinę sveikatos apsaugos kontrolę paaiškėjo, kad daugiau nei pusė studentų bendrabučių ne tik neatitinka higienos normų, bet ir kelia pavojų juose gyvenantiems studentams. Apie tai pranešė Lietuvos studentų atstovybių sąjunga.
Vienas dažniausių pažeidimų – sena ir netvarkinga elektros instaliacija. Ji ne tik kelia tiesioginę grėsmę studentų ir bendrabučiuose besilankančių asmenų saugumui, bet ir dažnai, ypač žiemą, studentai kenčia, nes elektra dingsta.
Daugumoje bendrabučių neveikia ventiliacija, kai kuriuose bendrabučių kambariuose neatsidaro langai – studentai yra priversti gyventi nevėdinamose patalpose. Dušų ir tualetų skaičius yra per mažas gyvenančių studentų skaičiui, be to, jie neatitinka higienos reikalavimų: grindų dangos, sienos – atsilupusios, baldai sulūžę, neprižiūrimi, kelia pavojų susižeisti.
Tokias išvadas pateikė teritorinės sveikatos centrai po to, kai studentų bendrabučiuose buvo patikrinta higiena.
Bendrabučio Saulėtekyje kaina VU studentams (žmogui):
vienviečiame kambaryje gyvenant vienam asmeniui – 190 litų;
dviviečiame kambaryje gyvenant dviem asmenims – 170 litų;
dviviečiame kambaryje gyvenant vienam asmeniui – 340 litų;
triviečiame kambaryje gyvenant trims asmenims – 150 litų;
triviečiame kambaryje gyvenant dviem asmenims – 225 litai.
Saulėtekio al. 39 bendrabučio, kuriame geresnės gyvenimo sąlygos ir teikiama daugiau paslaugų, nuomos kainos VU studentams (žmogui):
dviviečiame kambaryje gyvenant dviem asmenims – 300 litų;
dviviečiame kambaryje gyvenant vienam asmeniui – 600 litų;
triviečiame kambaryje gyvenant trims asmenims – 200 litų;
triviečiame kambaryje gyvenant dviem asmenims 330 litų.
Bendrabučio kaina VGTU studentams (žmogui):
dviviečiame kambaryje – 160–170 litų;
triviečiame kambaryje – 150–160 litų.
Bendrabučio nuomos kaina Mykolo Romerio universiteto studentams (žmogui):
dviviečiame kambaryje – 160–210 litų;
triviečiame kambaryje – 130–193 litai;
keturviečiame kambaryje – 120 litų.
Naujausi komentarai