Pereiti į pagrindinį turinį

VŠT ir „Lietuvos energijos“ pokalbiai dėl Vilniaus elektrinės perėmimo – bevaisiai

2015-11-10 17:03
BNS inf.
T. Lukšio / BFL nuotr.

Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), ketinanti iš Prancūzijos koncerno „Veolia“ (buvusia „Dalkia“) perimti Vilniaus trečiąją termofikacijos elektrinę (TEC-3), kol kas nesėkmingai bando susitarti su energetikos įmonių holdingu „Lietuvos energija“ dėl elektrinės vertės.

Pasak VŠT stebėtojų tarybos pirmininko, Vilniaus tarybos nario konservatoriaus Arvydo Sekmoko, „Lietuvos energija“ delsia pasirašyti memorandumą dėl jėgainės perėmimo už nepriklausomų ekspertų nustatytą vertę. Tuo metu „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas teigia, kad perimamo turto vertė turėtų priklausyti nuo to, ar ji toliau bus naudojama.

„Mes pasiūlėme memorandumą, kuriame abi šalys sutiktų, kad TEC-3 bus išpirkta už palyginamąją rinkos kainą. Tai bus padaroma bendrai pasamdžius turto vertintoją, kuris keliais metodais įvertintų. Abi pusės sutinka, kad ta vertė bus pripažinta teisinga ir sandoris ta verte įvyks ne vėliau kaip iki kitų metų šildymo sezono. Toks pasiūlymas ėjo iš Vilniaus savivaldybės pusės, tačiau „Lietuvos energija“ kol kas bent tokio memorandumo su tokia esme, atrodo, pasirašyti vengia“, - BNS sakė A.Sekmokas.

Anot jo, „Lietuvos energija“ elektrinę norėtų įsigyti už vieną eurą, tačiau preliminariu VŠT vertinimu, jos vertė gali siekti apie 40 mln. eurų.

„Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas BNS teigė, kad įmonė neatsisako ketinimų perimti TEC-3, o turto vertė turėtų priklausyti nuo tolesnio jos panaudojimo galimybių.

„Vertė natūraliai priklauso nuo to, kam tie įrenginiai bus naudojami. Čia yra tokia vieta, kur bus sudėtingiausia. TEC-3 nėra patvirtinta kvota elektros gamybai kitiems metams ir iš pajamų centro jis tampa kaštų centru. Antras dalykas, sprendžiant iš to, kad „Vilniaus energija“ anksčiau laiko gražina Vilniaus šilumos tinklams, reiškia, kad jis nebus naudojamas ir šilumai gaminti. Mūsų preliminariu vertinimu, jį galima tiesiog užkonservuoti ir laikyti, kol situacija nepasikeis, tai yra kol neatsiras poreikis arba kol nebus pastatyta kogeneracinė jėgainė. Užkonservuotas jis būtų prieinamas, esant reikalui, bet kartu sumažėtų jo eksploataciniai kaštai“, - BNS sakė D.Misiūnas.

Jo teigimu, gali būti nuspręsta įrenginius visai demontuoti ir išlaidas kompensuoti, pardavus metalo laužą, tačiau galutinis sklypo sutvarkymas, norint jį panaudoti, pareikalautų daugiau lėšų. Į tai, pasak D.Misiūno, taip pat reikėtų atsižvelgti nustatant TEC-3 vertę.

„Vilniaus energija“ spalio viduryje pranešė ketinanti VŠT perduoti TEC-3, nes kitąmet, panaikinus VIAP elektros gamybos kvotas, nebesiruošia naudoti jėgainės. Tuomet „Lietuvos energija“ pranešė ketinanti perimti TEC-3, o Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas BNS teigė, kad holdingas turi politinį palaikymą.

VŠT antradienį pranešė, kad Seimui pradžioje nepritarus Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pakeitimui, Vyriausybė rodė ženklus, jog yra pasiruošusi pavesti „Lietuvos energijai“ išpirkti TEC-3, tačiau pradėjus svarstyti įstatymą, palankumo nebeliko. Todėl Vilniaus savivaldybė esą kreipėsi į Seimo narius, prašydama balsuoti prieš SGD įstatymą, kuris įtvirtintų naują terminalo išlaikymo modelį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų