JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės tarnyba (OFAC) nutraukė tyrimą dėl pinigų plovimo per Estijoje veikusį didžiausio Danijos komercinio banko „Danske Bank“ filialą, pranešė agentūra „Bloomberg“.
Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, JAV Teisingumo departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) ėmėsi tirti SEB, „Swedbank“ ir „Danske Bank“ galimai įvykdytus pažeidimus, susijusius su pinigų plovimu.
Paviešinus naujos informacijos apie abejotinos kilmės pinigų pervedimus per Baltijos šalyse veikusius „Danske Bank“ padalinius, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad iš banko padalinio Lietuvoje 2014-2018 metais gavo tris pranešimus apie įtartinas operacijas ar sandorius.
Paviešinus naujos informacijos, kad per „Danske Bank“ padalinį Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį galėjo būti plaunami pinigai, Lietuvos bankas tvirtina bendradarbiaujantis su Danijos teisėsauga.
Paviešinus naujos informacijos apie abejotinos kilmės pinigų pervedimus per Baltijos šalyse veikusius „Danske Bank“ padalinius, viena didžiausių Šiaurės Europoje finansų grupių teigia bendradarbiaujanti su valdžios institucijomis ir peržiūrinti šiose šalyse vykdytas finansines operacijas, tačiau išsamiau jų nekomentuoja.
Per „Danske Bank“ Lietuvos padalinį pastarąjį dešimtmetį buvo pervedami dideli kiekiai abejotinos kilmės pinigų, ketvirtadienį pranešė tarptautinio žurnalistinio tyrimo autoriai.
Didžiausias Danijos bankas „Danske Bank“ paskelbė nuo birželio Danijoje taikysiantis neigiamas indėlių palūkanų normas. Neigiamas indėlių palūkanų normas jau taiko keli kiti Danijos bankai.
„Danske Bank“ yra kaltinamas 2007–2015 metais išplovęs iki 200 mlrd. eurų. Paaiškėjo, kad bankas turtingiems klientams, daugiausia iš Rusijos, pradėjo siūlyti nuslėpti savo lėšas įsigyjant aukso luitus, skelbia su slaptais dokumentais susipažinę „Bloomberg“ žurnalistai.
Danijos bankas „Danske Bank“ antradienį pranešė, kad Estijos filiale nutraukė visą bankininkystės veiklą, kaip buvo nurodžiusi Estijos finansų priežiūros institucija (FSA).