Seimas svarstys „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio siūlymą priverstinai hospitalizuoti atvira tuberkulioze sergančius asmenis.
Ketvirtadienį bendru sutarimu po pateikimo pritarta tokiam Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektui, toliau jis bus nagrinėjamas parlamentiniuose komitetuose.
Pataisos leistų dviejų gydytojų ir vieno gydymo įstaigos administracijos atstovo-gydytojo sprendimu ne ilgiau kaip dvi paras be teismo leidimo priverstinai gydyti gydymo įstaigoje asmenis, sergančius atvira tuberkulioze, ir savo veiksmais ar neveikimu sukeliančiais pavojų savo ir visuomenės sveikatai.
Pataisos iniciatorius tvirtina, kad šiuo metu galiojantis reguliavimas ydingas, nes galimybės priverstinai hospitalizuoti dėl tuberkuliozės be teismo sprendimo priverstiniam gydymui nėra, o taip sudaromos sąlygos ligai plisti aplinkoje, ypač jei asmenys asocialūs, girtauja, nesigydo.
Pagal susirgimų tuberkulioze, kuri yra atspari daugeliui vaistų, lygį, Lietuva patenka į rizikingiausių valstybių sąrašą. Pirminiais duomenimis, Lietuvoje pernai tuberkuliozė nustatyta 1899 žmonių, tai yra 100 tūkst. gyventojų tenka 58,53 susirgimo atvejai.
Vadovaujantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) nuostata, į rizikingų valstybių sąrašą patenka tos šalys, kurių sergamumas 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau kaip 40 susirgimo atvejų.
Kaip anksčiau pranešė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, į rizikingiausių šalių sąrašą taip pat įtrauktos Latvija, Estija, dalis Rusijos, Uzbekistanas ir Kazachstanas.
Sergančiųjų sunkia tuberkuliozės forma Lietuvoje daugėja. Pirminiais duomenimis, pernai Lietuvoje tuberkuliozė nusinešė 176 gyvybes.
Naujausi komentarai