Dvi dienas per metus - liepos 6-ąją ir rugpjūčio 15-ąją - visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjiška žūklė nėra draudžiama ir kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, taip pat Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose visi turės teisę žvejoti nemokamai.
Tai numato Mėgėjiškos žūklės taisyklės, kurias aplinkos ministras pakeitė prieš tris savaites, pranešė Aplinkos ministerija.
Tokiu būdu siekiama propaguoti mėgėjų žvejybą.
Pakeistose taisyklėse atsirado naujų sąvokų - „licenciją“ pakeitė „meškeriotojo kortelė“, leidimą žvejoti neišnuomotuose vandens telkiniuose - „meškeriotojo bilietas“, leidimą žvejoti išnuomotuose vandens telkiniuose - „žūklės leidimas“.
Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas atkreipė dėmesį, kad pasikeitė ir teisės žvejoti suteikimo tvarka. Dabar žvejui nebereikia eiti į banką, kad sumokėtų nustatytą mokestį. Meškeriotojo bilietai ir meškeriotojo kortelės išduodamos naudojantis elektronine Aplinkosaugos leidimų informacine sistema.
Bet kuriame „Perlo“ terminale (jų šalyje yra apie 1800) galima įsigyti meškeriotojo bilietą ir meškeriotojo kortelę žvejoti Nemuno deltos regioninio parko telkiniuose.
Pakeistosios Mėgėjiškos žūklės taisyklės numato ir kitų naujovių. Nuo penktadienio iki gegužės 20-osios draudžiama mėgėjų žvejyba vienoje iš pagrindinių karšių ir kitų žuvų nerštaviečių Kauno mariose - 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį. Šis draudimas nustatytas atsižvelgus į palyginti prastą Kauno marių žuvų išteklių padėtį. Dėl tokios padėties prieš porą metų mariose 56 proc. buvo sumažintas verslinės žvejybos intensyvumas, o nuo kitų metų sausio 1 dienos čia ji bus visiškai uždrausta.
Nemuno žemupyje žvejoti bus draudžiama nakties metu nuo gruodžio 15-osios iki sausio 15-osios, kai neršia vėgėlės.
Kitas naujas pakeitimas - draudimas gaudyti mažesnius kaip 30 cm įveistus karpius, baltuosius amūrus, plačiakakčius. Leidžiamų gaudyti lašišų ir šlakių dydį pakeistosios taisyklės padidino iki 65 centimetrų.
Taip pat patikslinti povandeninės žūklės reikalavimai. Tokios žūklės vietoje privalu turėti ryškiai matomą plūdurą, draudžiama naudoti platesnio nei 10 cm antgalio strėles. Vandens telkinių, kuriuose leidžiama povandeninė žūklė, sąrašas papildytas Elektrėnų tvenkiniu.
Siekiant apriboti svetimžemių rūšių plitimą, nuo šiol rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius leidžiama gaudyti neribotu kiekiu bučiukų ir samtelių, taip pat rankomis ir graibštais, tačiau tokios žūklės metu visi sugauti plačiažnypliai ir siauražnypliai vėžiai turi būti nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį. Rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius taip pat bus galima gaudyti lašišinėse upėse lašišinių žuvų neršto metu, kai žvejyba šiose upėse draudžiama.
Naujausi komentarai