Vos ne tarp žmonių vaikštantys suaugę amūriniai tigrai yra nauja patirtis ne tik šiems kačių šeimos atstovams, bet ir vos už kelių pėdų nuo jų esantiems zoologijos sodo lankytojams.
Filadelfijos zoologijos sodas, kuris yra seniausias visoje šalyje, sudarė sąlygas savo augintiniams vaikščioti uždarais permatomais takais, kurie driekiasi virš lankytojams skirtų takelių.
Oficialiai naujasis tigrų takas bus atidarytas šeštadienį, tačiau du sodo augintiniai Viz ir Dimitrijus juos jau kelis kartus išbandė.
„Anksčiau žmones žvėrys matydavo tik savo akių lygyje“, – sakė Didžiųjų kačių skyriaus vyriausioji zoologijos sodo prižiūrėtoja Kay Buffamonte.
„Pakilimas (aukščiau) jiems reiškia jėgos poziciją“, – paaiškino ji.
Virš lankytojų galvų einančiame take žvėrys mėgsta bėgioti, pasakojo kitas zoologijos sodo darbuotojas Andy Bakeris (Endis Beikeris).
„Mačiau, kad jie pasiekia gana didelį greitį“, – pastebėjo jis.
Atrodo, kad ir zoologijos sodo lankytojams patinka matyti gyvūnus iš taip arti.
„Pirma pamaniau: „nieko sau“, paskui pagalvojau, kad tai – jėga“, – sakė šešiametis Emersonas Singeris, kuris trečiadienį zoologijos sode vienas iš pirmųjų pametė veikiantį naują tigrų taką.
Maždaug 4 metrų aukštyje nutiestas takas gyvūnams suteikia daugiau galimybių vaikščioti, bėgioti ir tyrinėti aplinką.
Zoologijos sodai imasi įvairių priemonių, kad jų augintiniams būtų lengviau gyventi uždarose erdvėse, sakė Filadelfijoje gyvenantis architektas Jonas Stefanssonas (Jonas Stefansonas), kurio architektūrinė firma „CLR Design“ užsiima zoologijos sodų projektavimu.
Pasak architekto, Dalaso zoologijos sode Savanos milžinų sekcijoje kartu vienoje erdvėje gyvena drambliai, žirafos ir impalos.
Vašingtone esančiame Nacionaliniame Smitsono zoologijos sode orangutanai virvėmis šokinėja iš vieno guolio į kitą virš žmonių galvų.
Kiti zoologijos sodai irgi naudoja mažesnes takelių sistemas, bet Filadelfijos zoologijos sode skirtingiems gyvūnams skirti takeliai yra išsiraizgę visoje 42 akrų teritorijoje.
Didžiųjų kačių takas yra jau trečiasis zoologijos sode. Mažesni primatai, tokie kaip dvispalviai tamarinai, vaikštinėja kabančiu iš metalinio tinklo padarytu vamzdžiu, kurio ilgis siekia beveik pusę kilometro, o orangutanai karaliauja Didžiųjų beždžionių take.
Nors kol kas Didžiųjų kačių takas tėra vos 100 metrų ilgio, ateityje jį planuojama pailginti. Juo taip pat galės naudotis liūtai ir snieginiai leopardai (irbiai).
Naujausi komentarai