D. Teišerskytė: nebenorėjau iš tremties grįžti į Lietuvą Pereiti į pagrindinį turinį

D. Teišerskytė: nebenorėjau iš tremties grįžti į Lietuvą

2014-06-27 15:00

Penktadienį Kaune prasidėjo pilietinė akcija „Mes niekad nepamiršim”, skirta prisiminti ir pagerbti nukentėjusiuosius nuo XX a. viduryje sovietų vykdytų Lietuvos gyventojų trėmimų.

Tremtinių atminimo akcija „Mes niekad nepamiršim“

Penktadienį Kaune prasidėjo pilietinė akcija „Mes niekad nepamiršim”, skirta prisiminti ir pagerbti nukentėjusiuosius nuo XX a. viduryje sovietų vykdytų Lietuvos gyventojų trėmimų.

Per du mėnesius vyksiančią akciją organizatoriai kviečia tremtinius bei jų artimuosius dalytis istorijomis ir nuotraukomis iš tremties vietų. Nuotraukos bus iškabintos prie verslo centro „1000“ pastatytame specialiame stende.

Akciją organizuojantys jauni žmonės, kurių šeimos buvo tremties išblaškytos, bet sugrįžo atgal, teigia, kad toks renginys yra padėka tiems žmonėms, kurie patekę į nuožmias sąlygas kaip įmanydami kabinosi į gyvenimą ir išsaugojo ne tik savo gyvybę, bet ir suteikė naują.

„Istorija yra tol gyva, kol yra prisimenama”, – sakė vienas akcijos iniciatorių Vilius Dovydauskas, pridurdamas, kad mes visi vienaip ar kitaip esame tos istorijos dalis.

„Labiausiai neįkainuojama tai, kad šią akciją inicijavo ir organizuoja jaunimas. Gal ir netikėtai nuskambės, bet aš esu dėkinga likimui, kad pamačiau visa tai savo akimis, nors ir kainavo ji labai brangiai – ilgus metus kančių ir prarastus artimuosius“, – teigė akcijos kuratorė, Seimo narė Dalia Teišerkytė, vaikystę praleidusi tremtyje.

Anot jos, sovietinei sistemai vienu metu buvo beveik pavykę ištrinti iš atminties prisiminimus apie Tėvynę: „Pripratau prie tremties tiek, kad nebenorėjau grįžti į Lietuvą. Man atrodė, kad gražiau už mano taigą nėra nieko“.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas pabrėžė, kad svarbiausias dalykas, kurio dabar reikia buvusiems tremtiniams, – pagarba.

„Materialūs dalykai dabar jau nėra tokie svarbūs – valstybė padeda, kuo gali. Labiausiai reikia pagarbos, supratimo, nes tai yra žmonės, kurie labai daug iškentėjo. Todėl ši akcija yra rengiama labai laiku“, – sakė G.Rutkauskas.

Akcijos atidarymas birželio mėnesį pasirinktas neatsitiktinai. Būtent šis vasaros mėnuo yra paženklintas tragiškų įvykių Lietuvos istorijoje, būtent 1941 m. birželį įvyko pirmasis lietuvių trėmimas į Sibirą.

Akcijos pabaigai taip pat pasirinkta svarbi diena – rugpjūčio 23-oji, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena.

Norintys pasidalinti nuotraukomis ir istorijomis, nuo šiandien galės tai padaryti verslo centro „1000“ vestibiulyje, kur jų lauks akcijos savanoriai. Visos akcijos laiku nuotraukas taip pat galima siųsti paštu, skenuotas nuotraukas – elektroniniu paštu. Daugiau informacijos apie tai galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ bendruomenėje „Nepamiršim“ –facebook.com/nepamirsim.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra