Šventės akimirkos
Šilainiuose įsikūrusioje P.Mašioto pradinėje mokykloje pirmadienio vakarą surengta tradicinė priešmokyklinio vaikų ugdymo grupių baigiamoji šventė, kurioje dalyvavo šešiasdešimt vaikų. Susirinkusiems artimiesiems ir mokytojams vaikai pademonstravo, ką išmoko per 32 savaites.
Vaikai dainavo mėgstamas daineles, šoko ir rodė kitus talentus. Mažųjų atžalų pasirodymai ypač džiugino tėvus. Jie tikino, kad jų vaikams labai pasisekė, kad galėjo čia lankyti priešmokyklinio ugdymo klases, nes dabar vaikams bus lengviau žengti į pirmąją klasę.
"Žinoma, didžiausios kantrybės iš pradžių reikia mokytojoms, kurios turi visus vaikus prisijaukinti ir išmokyti tvarkos, tačiau po kelių mėnesių jie tampa neatpažįstami. Tai jaučiama ne tik klasėje, bet ir namuose. Tokia priešmokyklinė grupė yra būtina. Neįsivaizduoju, ką geriau galėčiau duoti savo vaikams", – teigė trijų vaikų mama Jurgita Makštienė.
Kiti tėvai pritarė, kad priešmokyklinėje grupėje jų vaikai gerokai patobulėjo. Robertas Ašeriškis pasakojo, kad į P.Mašioto mokyklos priešmokyklinio ugdymo klasę leido abu savo sūnus. Šie grįždavo į namus patenkinti, nes per žaidimus daug ko išmoko. "Čia dirba ne tik vaikų protas, bet vaikai ir fiziškai pajuda, todėl po to viską geriau atsimena. Be to, pilna būrelių. Mano jaunesnysis sūnus ėjo į šachmatų būrelį, vyresnysis lankė karatė", – sakė R.Ašeriškis.
Darželio nenori
Specialistai vieningai tvirtina, kad priešmokyklinis ugdymas yra būtinas, nes vaikas gali tinkamai pasirengti mokyklai. P.Mašioto pradinės mokyklos tėvai pritaria tokiam požiūriui ir neslepia, kad skirtumas tarp darželių ir priešmokyklinės klasių – akivaizdus.
"Mano pirmasis vaikas ėjo tik į darželį, o kiti du – į priešmokyklinę grupę. Kontrastas didžiulis. Pirmajam vaikui buvo didelis stresas eiti į mokyklą, o vyresnieji įgijo labai didelius drausmės įgūdžius, tapo organizuoti ir, atėję į pirmą klasę, jie jaučiasi kaip šios mokyklos šeimininkai, nes viskas yra pažįstama", – kalbėjo mama J.Makštienė.
Aukščiausi reitingai
P.Mašioto pradinėje mokykloje vadovaujamasi Valdorfo sistemos idėjomis. Mokyklos direktorė Aušra Burbienė juokauja, kad vaikai čia gyvena, nes durys atrakinamos apie 7 val. ryto, o uždaromos tik apie 20 val. Todėl tėvai gali važiuodami į darbą užvežti vaikus ir po darbų juos pasiimti. Vaikams čia siūloma rinktis iš trylikos nemokamų ir dešimties mokamų būrelių, tad kiekvienas gali veikti tai, kas jiems labiausiai patinka.
P.Mašioto mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės savo kabineto neturi, tad vaikai keliauja per visas laisvas erdves. Jei tik pradinukai išvažiuoja į ekskursijas, muzikos ar sporto užsiėmimus, tuoj priešmokyklinukai užima jų klases. Tai didžiulė patirtis vaikams, nes gali išgirsti tai, ką mokytojai pasakoja pradinukams, ir prisiliesti prie tų daiktų, kuriuos naudoja vyresni vaikai. Tai, anot mamos J.Makštienė, vaikams daro didelį įspūdį.
"Vadovaujamės Valdorfo pedagogikos elementais, todėl daug dėmesio skiriama vertybėms formuoti. Tai pasiekti padeda menas ir kultūra, todėl stengiamės pastebėti kiekvieną vaiką", – kalbėjo P.Mašioto pradinės mokyklos direktorė A.Burbienė.
Pasak vadovės, tinkama sistema ir jauki mokyklos aura neliko nepastebėtos. 2015-aisiais, įvertinus standartizuotų pradinukų testų rezultatus, P.Mašioto pradinė mokykla užėmė ketvirtą vietą visoje Lietuvoje.
A.Burbienė tikina, kad jau yra ir 2016-ųjų rezultatai, ir jie dar aukštesni nei praėjusiais metais, todėl gali būti, kad mokykla bus geriausia šalyje.
Europos komisijos atliktas tyrimas "Eurodyce" rodo, kad vaikai, lankantys priešmokyklinio ugdymo klasę, parodo geresnius skaitymo, matematikos gamtos mokslų rezultatus. Svarbu ir tai, kad vaikas lankytų priešmokyklinio ugdymo grupę toje pačioje mokykloje, kur ir žengs į pirmą klasę, nes taip jis susipažįsta su mikroklimatu ir jam geriau sekasi mokslai.
Naujausi komentarai