Pereiti į pagrindinį turinį

Kauniečiams – pilietiškumo išbandymas: ar išdrįstumėte?

2024-11-03 22:24
LNK inf.

Kaunietė Staselė, atėjusi išmesti šiukšlių, nustebo pamačiusi, ko prie konteinerių buvo pristatyta per naktį. Moteris sakė, kad čia kasdien įvairių didelių, nereikalingų daiktų randa, tačiau tiek dar nematė.

Kauniečiams – pilietiškumo išbandymas: ar išdrįstumėte?
Kauniečiams – pilietiškumo išbandymas: ar išdrįstumėte? / LNK stop kadras ir freepik nuotr.

„Meta, kur papuola. Čia tiesiog kalnais prideda tų baldų. Kas dabar prisekios paskui?“ – piktinosi LNK žurnalistų kalbinta garbaus amžiaus moteris.

Kaimynai sako, kad tokios stambiagabaritės atliekos prie konteinerių atsiranda po nakties. „Naktį. Ryte ateini, randi“, – teigė kita kaunietė.

Esą tokios šiukšlės atsiranda prie konteinerių dar ir dėl to, kad ne visi turi mašinas išvežti daiktus į stambių atliekų aikšteles, o samdytis transportą – brangu.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Nėra konteinerio baldams. Mašinos neturi. Negi jie vežios ar nešis rankomis? Kažkur turi išmesti. Būtų konteineris baldams, tai visi dėtų į baldų konteinerį“, – svarstė dar vienas gyventojas.

Garbaus amžiaus kaunietė, išgirdusi, kad stambiagabarites atliekas reikia išvežti, rėžė: „Iš kur aš mašiną paimsiu? Iš kur aš jėgų paimsiu?“.

Daiktų šalia konteinerių paliekama kokių tik fantazija leidžia. Vis dėlto, „Kauno švara“ bandys su tuo kovoti – gyventojams, pranešusiems apie tokius išmestus daiktus, siūlys 100 eurų.

„Kauno švara“ sugalvojo akciją, kur kaimynai turėtų fiksuoti šiukšlinančius kaimynus, ir pranešti komunalininkams. Jei pažeidėją pavyks nustatyti ir skirti jam baudą, paskundusiojo lauks premija – 100 eurų kuponas.

„O pamačius kaimyną ar nebūtinai – bet kokį asmenį, nešantį neleidžiamas atliekas prie konteinerio ar į kitas vietas, fotografuoti, filmuoti pažeidėją ar vietą. Suteikti tokią informaciją, kuri padėtų nustatyti, identifikuoti asmenybę“, – kalbėjo „Kauno švaros“ atstovė Kristina Parachomikienė.

Vieni gyventojai sako, kad tokia praktika pasiteisintų, nes siūloma suma – nemaža, o kiti kaimynų net ir už pinigus neskųstų. „Nepadės, nepadės... Nepagausite jūs vis tiek“, – įsitikinęs kalbintas kaunietis.

„Neužsiimčiau. Aš – ne operatorius“, – pridūrė kitas gyventojas. „Kodėl ne? Priešais – šiukšlinės. 100 eurų, be abejo, paskatintų“, – savo nuomonę išsakė dar viena kaunietė.

Komunalininkai sako, kad tai – ne skundimas, o bendruomeniškumas. „Tai nėra skundimas, tai yra pilietiškumas, nes mes kiekvienas galime prisidėti prie švaresnio, gražesnio ir saugesnio Kauno. Todėl, kad sukrautos krūvos stambiagabaričių atliekų tokių kaip baldai, gali sužeisti gyvūnus, ar vaikus“, –

Kauną prie konteinerių apraizgiusios vaizdo stebėjimo kameros – jų sukabinta apie 200, tačiau ne visada padeda šiukšlintojus pamatyti, nes šie sugalvoja būdų, kaip kamerų išvengti. Tad bet kur numetamų stambių atliekų skaičiai kasmet auga.

„Per savaitę nuo konteinerių išvežame iki 15 tonų atliekų. Tai yra tikrai nemažas skaičius“, – pastebėjo K. Parachomikienė.

Baudos tokiems šiukšlintojams siekia 140 eurų. Per metus išrašyta apie 150 baudų, tačiau nepadeda ir tai. Miesto bandymas tramdyti šiukšlintojus pasitelkiant kaimynus, apsiginklavusius išmaniaisiais telefonais, jiems skiriant premiją, truks nuo lapkričio 1 dienos iki Naujųjų metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų