„Kaunas yra vienas iš procentiškai mažiausiai streikuojančių miestų,“ – portalui kauno.diena.lt šiandien teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Švietimo ministerijos duomenimis, antradienį streiką tęsė pedagogai iš 200 Lietuvos švietimo įstaigų. Pirmadienį, pirmąją streiko dieną, streikavo 233 švietimo įstaigos.
Vakar Kaune streikavo keturių mokyklų pedagogai, šiandien – penkių. Tai „Santaros" gimnazijos, Šančių pagrindinės mokyklos ir Kovo 11-osios gimnazijos mokytojai. Prie jų šiandien prisijungė J. Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos pedagogai. A. Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre streikavo vienas darbuotojas.
Antradienį kalbinta Kauno „Aušros“ gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė sako, kad jų gimnazijoje minčių streikuoti nebuvo.
„Jeigu mokykla pilna vaikų, tai mokytojai turi normalius krūvius. Atlyginimas susidaro iš labai daug grandžių. Tai ne tik kontaktinės valandos, bet ir papildomi darbai, mokytojo kategorija“, – sakė N. Baltrėnienė.
Deja, pasak direktorės, susidaro uždaras ratas: mokykla turi būti patraukli ir pritraukti vaikų, bet tai priklauso nuo pinigų kiekio. Jei jų nėra, mokykla neturės, ką pasiūlyti. O pinigai ateina su mokiniais.
Anot N. Baltrėnienės, kasmet Lietuvoje sumažėja po du tūkstančius vaikų, tad, sako ji, logiška, jog ne kiekvienam mokytojui bus gerai. Dažniausiai nukenčia mokytojai tų mokyklų, kurių dėl įvairių priežasčių nesirenka vaikai.
„Žinoma, – priduria ji, – bepigu šnekėti, kai mūsų mokykla yra miesto centre“.
Vis dėlto, gimnazijos direktorės teigimu, šioje situacijoje labiausiai gaila vaikų, prarandančių svarbias pamokas ir negaunančių dalies žinių.
A. Navickas prognozuoja, kad streikas galbūt baigsis kitą savaitę ar kovo viduryje. Tai, pasak jo, priklausys nuo Vyriausybės nori susitarti. Streiku pedagogai siekia didesnių algų ir kitų pertvarkų.
Naujausi komentarai