„Stabdome gyvūnų dovanojimą nuo gruodžio 16 iki sausio 8 dienos“, – nurodė „Lesės“ atstovai.
Anot jų, labai dažnai iš žmonių girdima, kad gyvūnas būtų puiki dovana jų vaikui, tėvams ar draugams. Tačiau dažnai žmonės nepagalvoja, kad prisiima atsakomybę už gyvūną ne tik šventiniu laikotarpiu, o ilgiems metams.
„Galbūt žmogus net nesvarstė apie tokią atsakomybę, nėra tam pasiruošęs, neturi tinkamų sąlygų. Prisiminkite, kad gyvūną pasiimate dar bent 10 metų į priekį, kainuoja veterinarinės paslaugos, dresūros pamokos, kokybiškas maistas ir kitos reikalingos priemonės. Net jeigu jums ir atrodo, kad visa tai žmogus, kuriam norite padovanoti gyvūną, gali suteikti, patikėkite mumis, jei žmogus tvirtai pasiryžęs priglausti gyvūną, jis pats atvyks su juo susipažinti“, – įžvalgomis pasidalijo gyvūnų prieglaudos specialistai.
Tai nėra vienadienė pramoga ar žaisliukas, kurio galima atsikratyti, kai jis nusibos.
„Gyvūnas yra gyvas sutvėrimas, kuris lygiai taip pat kaip mes, žmonės, turi jausmus, širdį, savo nuomonę, yra pilnavertis šeimos narys ir geriausias žmogaus draugas. Tai nėra vienadienė pramoga ar žaisliukas, kurio galima atsikratyti, kai jis nusibos. Gyvūno iš esmės negalima įvardinti kaip dovanos, nes tai sukuria blogą tradiciją gyvūnus paversti tarsi dovanojamais daiktais“, – toliau tęsė „Lesės“ atstovai.
Jie socialinių tinklų sekėjų klausė, ar jie žino, kokios yra tokio dovanojimo pasekmės? Deja, bet dažnas namų jaukumu ilgai nesidžiaugia ir sugrįžta atgal į prieglaudas arba, dar blogiau, išmetami į gatvę kaip šiukšlės.
„Gyvūnai grįžta atgal į prieglaudas arba yra išmetami į gatvę, vėl padovanojami kitiems žmonėms. Kad viso to išvengtume, privalome dovanojimą stabdyti. Darome išimtį, jei pas gyvūną yra lankomasi jau seniai ir jo nepasiėmė prieš Kalėdinį laikotarpį dėl nepabaigtų atlikti procedūrų.
Elkimės sąmoningai ir atsakingai. Jaukių ir ramių artėjančių švenčių“, – nurodė „Lesės“ atstovai.
Naujausi komentarai