A. Dilys į amžinybę iškeliavo 2021-aisiais likus keliems mėnesiams iki 90-ojo savo gimtadienio ir parodos, kuriai ruošėsi, atidarymo.
Vienas didžiausių jo darbų archyvų liko Šiaulių rajono Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje. Pasak šios bibliotekos direktorės pavaduotojo Almanto Šlivinsko, prieš keletą metų A. Dilys šiai bibliotekai padovanojo beveik 1,2 tūkst. fotografijų.
Kadangi dalis buvo dubletai, jais pasidalinta su Šiaulių apskrities ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosiomis bibliotekomis.
„Šis fotografas daugiau kaip 45 metus gyveno ir dirbo Šiauliuose. Paliko ryškų pėdsaką. Man teko bendrauti, netgi dirbti su juo „Aušros“ muziejuje maždaug prieš 20 metų. Galiu pasakyti, kad jis tikrai labai nuoširdus, mielas žmogus, kuris yra altruizmo pavyzdys. Jo parodą pavadinome „Gyvenimo pareiga“ galbūt dėl to, kad jis altruizmą suvokė kaip jam duotą gyvenimo pareigą dalytis savo turtais su kitais“, – pasakojo A. Šlivinskas.
Anot jo, A. Dilys savo darbų nepardavinėjo, viską kaupdavo ir dovanodavo. Nemažai savo darbų išdalino Šiaulių „Aušros“ muziejui, vienam Anykščių muziejui ir kitiems.
Daugelis A. Dilį žino kaip Šiaulių fotografijos muziejaus įkūrėją, įkvėpusį daugelį sekti fotomenininko pėdomis.
Ryčio Laurinavičiaus nuotr.
„Į Šiaulius suvažiuodavo tiek daug fotografų iš visos Sovietų Sąjungos, kad viešbutyje nebeužtekdavo vietų, tad juos guldydavo ant grindų“, – sakė A. Šlivinskas.
2000-aisiais A. Dilys kartu su savo sūnumi Raimondu Diliu „Aušros“ muziejui padovanojo 60 tūkst. atvirukų kolekciją.
Tėtis buvo fotografas visa širdimi. Visas jo gyvenimas buvo fotografija.
Daugelis A. Dilio darbų jau yra suskaitmeninta ir įkelta į duomenų bazę, kad būtų patogiai pasiekiama visuomenei.
A. Dilio sūnus R. Dilys parodos atidarymo metu padėkojo A. Šlivinskui už iniciatyvą ir tikino, kad viską apie tėčio darbus pasako jo nuotraukos.
„Tėtis buvo fotografas visa širdimi. Visas jo gyvenimas buvo fotografija“, – teigė R. Dilys.
Paroda veiks iki spalio 4-osios.
Naujausi komentarai