Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje Kaune atidaryta paroda, apžvelgianti Vokietijos kompanijos „Bayer“ indėlį į Lietuvos medicinos istoriją ir pasiekimus sveikatos priežiūros srityje, kurių ištakos mūsų šalyje siekia XIX amžių.
Parodoje gausu gerai išsilaikiusių eksponatų, kurie atspindi kompanijos veiklos istoriją, ypač iš tarpukario Lietuvos laikmečio. Galima susipažinti su „Bayer“ išradimais, apžiūrėti senąsias vaistų pakuotes ir reklamas, kuriomis bendrovė supažindindavo ligonius ir gydytojus su šalies rinkoje pasirodžiusia farmacine naujove.
Per parodos atidarymą muziejaus direktorius dr. Tauras Mekas pasakojo apie sovietų okupacijos laikus, kai visame pasaulyje populiarus „Bayer“ aspirinas Lietuvos žmones pasiekdavo tik kontrabandos keliu per Klaipėdos uostą. Tuo metu jūrininkai aspiriną parduodavo už aukso kainą – viena tabletė juodojoje rinkoje kainavo net 3 rublius. Vyresnės kartos medikai prisiminė populiarųjį virškinimą palengvinantį vaistą „Festal“ ir legendinį preparatą „Prontosil“, nuo streptokoko sukeltų infekcijų gelbėjusį lietuvių gyvybes praėjusio amžiaus pradžioje.
Parodos atidaryme apsilankė žinomi Kauno medicinos ir mokslo bendruomenės atstovai, sukaupę ilgametę gydymo patirtį, kurioje nemažas vaidmuo tenka ir vokiškos kokybės „Bayer“ vaistams.
Šiandien „Bayer“ – viena iš pirmaujančių pasaulyje inovatorių farmacijos ir medicinos produktų srityse. Įmonė jau 150 metų atlieka tyrimus ir vykdo plėtrą, ieškodama naujų veikliųjų medžiagų ir jų pritaikymo gydyti ligas, kurios nusineša daugiausia gyvybių. Vienam iš garsiausių „Bayer“ išradimų – aspirinui – kitąmet sukanka 115 metų.
Paroda „Bayer – 150 metų“ Kaune veiks iki lapkričio 30 d.
Naujausi komentarai