Pereiti į pagrindinį turinį

Performanse – kelionė po atminties labirintus

2016-08-19 06:05
DMN inf.

„Su ja susipažinome Honkonge, kai ji ruošėsi išvykti ten, kur dar niekada nesame buvę. Ji pakvietė pasivaikščiojimui po savo atminties labirintą, pilną istorijų, kurių veikėjai esame mes patys. Bendrų prisiminimų biblioteka – besikeičianti lyg jos eisena, tyli tarsi medžiai, tai – kelionė per peizažus ir nuotaikas“, – taip skamba kvietimas į dviejų choreografių – lietuvės Agnijos Šeiko ir norvegės Annikos Ostwald performansą – kelionę „Lucky Lucy“.

Vytauto Petriko nuotr.

Naujo požiūrio į šiuolaikinį šokį išsiilgę klaipėdiečiai puikiai žino, jog A.Šeiko ir jos vadovaujamas uostamiesčio šokio teatras „Padi Dapi Fish“ visada ieško, eksperimentuoja ir nevengia „nepatogių“ temų ar netradicinių erdvių. Choreografinis bei režisūrinis Agnijos darbas įvertintas žiūrovų ir pripažintas nacionaliniu mastu (2012 m. choreografė gavo Auksinį scenos kryžių, „Padėkos kaukę“, 2015 m. – Boriso Dauguviečio auskarą, Šiuolaikinio šokio asociacijos apdovanojimą).

Ne išimtis ir performansas „Lucky Lucy“, įtraukiantis žiūrovus į dramaturgijos rezginį, o Klaipėdos geležinkelio stotį paverčiantis scena. Skirtingų kartų kūrėjai ir konsultantai iš keturių Šiaurės Europos šalių – Lietuvos, Norvegijos, Švedijos bei Islandijos – tyrinėja kolektyvinę laimės bei atminties patirtį, galinčią nutiesti tiltus tarp skirtingų mentalitetų ir kultūrų, taip pat tarp performanso atlikėjų ir žiūrovų. Performansas kurtas daugiau nei dvejus metus Lietuvoje, Norvegijoje bei Islandijoje, todėl jame galima jausti šiaurietiško mentaliteto bei gamtos įtaką.

„Lucky Lucy“ jungia skirtingas disciplinas – garsą, judesį, tekstą. Performanso kompozitorius – jaunas norvegas Magnusas Bugge, dirbantis išskirtinai netradiciniuose, eksperimentiniuose projektuose, dramaturgas – švedas PeO Sanderis, turintis didelę patirtį Oslo nacionaliniame teatre, kituose Švedijos teatruose, tekstų autorė – Vaiva Grainytė, 2014 m. Lietuvos kultūros ministerijos premijos bei Auksinio scenos kryžiaus laureatė, choreografija ir atlikimas – A.Šeiko ir A.Ostwald.

Tarptautinės kūrėjų komandos performanso – kelionės „Lucky Lucy“ premjera parodyta rugpjūčio 18-ąją. Ją taip pat bus galima pamatyti rugpjūčio 19 d. 16 ir 18.10 val. Klaipėdos geležinkelio stotyje. Trukmė – 50 min. Bilietai platinami internetu: https://padidapifish.internetu.lt. Žiūrovų-dalyvių skaičius ribotas.

Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba, Šiaurės kultūros fondas ir NOTAM (Muzikos technologijų ir menų centras Norvegijoje).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų