A. Tarasevičius gimė Klaipėdoje, Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, o po studijų vėl sugrįžo į gimtąjį uostamiestį. Šiuo metu Andrius dirba Adomo Brako dailės mokykloje, moko vaikus tapybos ir kompozicijos, o laisvalaikiu kuria neįprastai ryškius ir spalvotus paveikslus.
A. Tarasevičiaus meninė raiška yra atitolusi nuo tradicinės molbertinės tapybos tradicijos, jo kūrybinę stilistiką galima būtų pavadinti psichodeliniu siurrealizmu: paveiksluose viskas neįprasta, nenuspėjama ir nerealu... Tačiau labai daug vietos fantazijai.
Kurdamas paveikslus, Andrius nenaudoja teptuko.
Organizatorių nuotr.
„Anksčiau be teptuko tapybos neįsivaizdavau. Tačiau tai yra tik vienas iš daugelio įrankių, kuriuos galima pasitelkti kuriant vaizdą. Laikui bėgant atrandi naujų būdų kurti. Teptukas yra gana teplus įrankis, juo spalvas vis užmurzindavau. Ir tik atsisakęs pastarojo įrankio pagaliau galėjau išgauti spalvos vientisumą ir ryškumą”, – pasakojo tapytojas.
Savo minčių raiškai pasitelkęs fluorescencinius dažus ir šviesos iliuminacijas, Andrius kuria siurrealistinius performatyvius paveikslus, kuriuose nėra siužeto. Jis tiesiog nereikalingas, nes tapydamas menininkas nesiekia konkrečių tikslų ir niekada nežino, kur gali nuvesti kūrybos procesas. Tapyba jam yra savotiška meditacija, suteikianti galimybę atsiriboti nuo klišių, standartų, taisyklių, reikalavimų.
Girulių bibliotekos galerijoje (Šlaito g. 10 A) A. Tarasevičiaus paroda „Virsmai“ veiks iki rugsėjo 4 d.
Naujausi komentarai