Kiekvieną pavasarį upės dugną valo savanoriai, kurie prirenka ir į krantą ištempia visokio laužo – nuo padangų, dviračių iki įvairių gelžgalių.
Tačiau tai – ne vienintelė Dangės bėda. Pernai pavasarį upė savo gyvavimo istorijoje pasiekė antirekordinį, vos vienuolikos centimetrų lygį.
Paprastai per dideles sausras vasaromis Klaipėdos centre tekanti upė nusenka iki 70–75 cm. Tad laivybai ji tampa visai netinkama.
Jau kelerius metus miesto valdžia suko galvas, kaip upės žiotims įpūsti gyvybės, paskatinti turizmą, laivybą ir pramogas visame upės ruože, besitęsiančiame iki pat Klaipėdos miesto ribos.
Paaiškėjus, kad poveikio aplinkai vertinimo nereikės ir galima pradėti Dangės valymą, bus dėliojama artimiausių darbų eiga.
Yra paruošta upės valymo programa.
"Gavome patikinimą, kad bus galima pradėti vykdyti projektą. Yra paruošta upės valymo programa. Viskas bus daroma etapais, ne iš karto", – paaiškino Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys.
Vidaus vandens kelią ketinama išvalyti iki pat Klaipėdos miesto ribos.
Didžiausio gylio reikėtų nuo pat žiočių iki "Meridiano", o ruože iki Pilies tilto esą norėtųsi kelių metrų gylio vagos.
Kalbėta, jog būtų gerai, kad iki Biržos tilto būtų pasiektas bent 2,5 m gylis.
Nuo jo, plaukiant aukštyn, tikimasi upę taip pat pagilinti.
Iki Liepų gatvės tilto farvateris turėtų būti gilinamas 20 m plotyje.
Plaukiant upe aukštyn, užtektų 12 m pločio gilintos vagos.
Miesto mero pavaduotojas yra prasitaręs, kad, žvelgiant į perspektyvą, visa upe turėtų tapti įmanoma plaukti iki pat Botanikos sodo, kur būtų pontonai švartuotis.
Dabar iki Botanikos sodo nuplaukti galima tik nedidelės grimzlės valtimis.
Naujausi komentarai