Autobusų bilietų atsargos tapo našta Pereiti į pagrindinį turinį

Autobusų bilietų atsargos tapo našta

2012-02-13 05:00
Klaipėdiečiai įsigyti autobusų bilietų suskumba kaskart prieš kainų šuolį.
Klaipėdiečiai įsigyti autobusų bilietų suskumba kaskart prieš kainų šuolį. / DMN nuotr.

Prieš kelerius metus įsigyti vienkartiniai viešojo transporto bilietai tapo galvosūkiu. Juos pardavusi moteris už susigrąžintus pinigus tikisi įsigyti sąnario protezą.

Pirkėjų nerado

Mokytoja dirbusi klaipėdietė prieš autobusų bilietų kainų šuolį apsirūpino vienkartiniais talonais. „Klaipėdos keleivinio transporto“ kasose moteris nusipirko 258 bilietus.

Prieš šešerius metus kasose vienkartinis bilietas kainavo 1,42 lito. Tad mokytoja už juos sumokėjo per 366 litus. Tačiau moters lūkesčiai sutaupyti kelionei į darbą neišsipildė, nes jai sušlubavo sveikata. Po ilgo gydymosi mokytoja tapo neįgali.

Klaipėdietė dabar kas mėnesį perka bilietus su nuolaida. Tad prieš kelerius metus įsigyti bilietai jai tapo nereikalingi.

Iš neįgalumo pensijos gyvenanti moteris guodėsi, kad ji taupo kiekvieną litą. Prisiminti taip ir nepanaudotas vienkartinių bilietų atsargas moterį prispyrė kovo mėnesį laukianti sąnario keitimo operacija. Ji tikisi atgautus pinigus skirti sąnariui įsigyti.

Pasitikslinusi, jog prieš šešerius metus įsigyti bilietai vis dar galioja, klaipėdietė juos nesėkmingai bandė siūlyti pirkėjams „Klaipėdos keleivinio transporto“ kasose. Tačiau, kaip ji pastebėjo, čia ateinantys žmonės dažniausiai pildosi elektroninius bilietus.

Perparduoti negali

„Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius Gintaras Neniškis pirmą kartą susidūrė su atveju, kai pirkėjas nori grąžinti pasibaigusio nominalo vienkartinius bilietus.

Nėra nustatyta termino, iki kada galioja senieji talonai. Tačiau iki šiol nepasitaikė atvejų, kad klientai norėtų sugrąžinti anksčiau įsigytus vienkartinius bilietus, nes žmonės juos tiesiog panaudoja.

G.Neniškiui šis atvejis priminė situaciją, kai žmonės prisipirkdavo druskos dešimčiai metų į priekį.

Kaip pastebėjo vadovas, per pastaruosius šešerius metus bilietų kaina kilo ne vieną kartą.

G.Neniškis patikino, kad jei moteris talonus atneš į „Klaipėdos keleivinio transporto“ kasas, jie bus priimti ir grąžinti pinigai. Nepaisant to, kad bilietų kaina dabar yra didesnė.

Direktorius paaiškino, kad moteris negali perparduoti prieš šešerius metus įsigytų bilietų, nes jie dabar kaip ir negalioja.

„Tam, kad žmogus galėtų parduoti bilietus, keliami tam tikri reikalavimai“, – pridūrė jis.

Perka dideliais kiekiais

Dideliais kiekiais vienkartinius bilietus perkantys klaipėdiečiai nėra jau tokia retenybė. Tokių pirkėjų ypač padaugėja prieš kainų šuolį.

Pasitaiko, kad žmogus vienu metu perka po 300–800 talonų.

G.Neniškis prisiminė, kad pats didžiausias kiekis, kokį vienu metu yra įsigijęs pirkėjas, buvo 1500 vienkartinių bilietų.

Šie žmonės į kasas dažniausiai ateina su ilgu draugų sąrašu. Nusipirkę didelį kiekį vienkartinių bilietų, kasininkių net prašo juos išdalyti tam tikrais kiekiais, o prie kiekvieno pundelio parašyti vardą.

Pastebima, kad vienkartinių bilietų atsargomis prieš kainų pokyčius dažniausiai suskumba apsirūpinti vyresnio amžiaus klaipėdiečiai.

Panaudojo po 8 metų

Tačiau dėl anksčiau įsigytų talonų kartais keleiviai pakliūva ir į keblias situacijas. Neseniai kontrolieriai susidūrė su žmogumi, kuris važiavo pasižymėjęs prieš aštuonerius metus pirktą bilietą.

Kontrolieriai paprašė, kad lito vertės taloną pateikęs keleivis parodytų pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis turi teisę važiuoti perpus pigesniais bilietais.

Žmogus paaiškino, kad šis talonas pirktas už visą kainą.

Pasak G.Neniškio, vienkartinis bilietas buvo galiojantis, tad keleiviui bauda nebuvo skirta. Nepaisant to, kad paslauga jis pasinaudojo tik po aštuonerių metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra