Dažnai spektakliuose apsilankanti klaipėdietė Monika siūlo režisieriams ieškoti alternatyvų, užuot leidus aktoriams rūkyti tikras cigaretes.
Sprendimą apie personažo rūkymą scenoje priima spektaklio režisierius.
„Mėgstu lankytis Klaipėdoje vykstančiuose spektakliuose, įvairiuose kituose meno ir kultūros renginiuose. Pastebiu įvairias detales, tarp jų – ir nepageidaujamas, viena tokių – rūkymas. Juk nepriimtina rūkyti kambaryje, bute, bet kokio pastato viduje, tad kodėl priimtina tai daryti scenoje, kai šalia daug žmonių? Toks veiksmas dažnai atrodo nereikalingas, nepabrėžiantis veikėjo unikalumo. Gal vertėtų pamąstyti apie cigarečių alternatyvą?“ – klausė Monika.
Spektakliuose apsilanko ir nėščios moterys, sergantys asmenys, tad klaipėdietei kyla klausimas, ką tokiems žmonėms daryti – palikti salę ar palaukti, kol aktorius baigs rūkyti?
Gintaras Grajauskas. D. Rimeikos nuotr.
Anot rašytojo, Klaipėdos dramos teatro meno vadovo Gintaro Grajausko, miesto gatvėse žmonės prisikvėpuoja daugiau kenksmingų medžiagų negu scenoje.
„Informacijoje apie spektaklį visada įrašomi perspėjimai apie galbūt sveikatai kenksmingus faktorius – rūkymą ir stroboskopo naudojimą. Sprendimą apie personažo rūkymą scenoje priima spektaklio režisierius. Tai darydamas jis žino, kad dėl tokio sprendimo gali prarasti dalį žiūrovų. Turint omenyje scenos ventiliaciją ir salės kubatūrą, dūmų kiekis, pasiekiantis žiūrovų salę, yra minimalus. Manau, daugiau kenksmingų medžiagų žmogus įkvepia tiesiog vaikščiodamas miesto gatvėmis, ypač esant intensyviam eismui“, – pažymėjo G. Grajauskas.
Naujausi komentarai