Pereiti į pagrindinį turinį

Idėja uostamiestyje – visos dienos mokykla

2024-11-28 12:48

Klaipėdos politikams bus teikiamas svarstyti visos dienos mokyklos projektas. Sumanymas iš esmės orientuotas į socialinės rizikos šeimų vaikus, kad jie turėtų lygias neformaliojo ugdymo galimybes ir saugią aplinką visą dieną.

Planas: visos dienos mokyklos organizuojama veikla apimtų ugdymą, švietimo pagalbos, socialinių, kultūros paslaugų teikimą vaikams iš sunkiau gyvenančių šeimų.
Planas: visos dienos mokyklos organizuojama veikla apimtų ugdymą, švietimo pagalbos, socialinių, kultūros paslaugų teikimą vaikams iš sunkiau gyvenančių šeimų. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Susidomėjo aštuonios įstaigos

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vida Bubliauskienė teigė, kad visos dienos užimtumo mokykla – galimybė praplėsti moksleivių veiklas.

Šiuo metu uostamiesčio mokyklose veikiančios pailgintos dienos grupės yra paslauga, už kurią pusę sumos moka tėvai, kitą dalį – savivaldybė, o visos dienos mokykloje būtų siūlomos įvairesnės veiklos ir jos šeimoms nekainuotų.

„Kol kas dabar mieste nėra tokių įstaigų, kurias būtų galima vadinti visos dienos mokykla. Todėl Švietimo skyrius teikia paraišką europinių struktūrinių fondų finansavimui gauti visos dienos mokyklai. Tame projekte dalyvauja aštuonios Klaipėdos mokyklos“, – kalbėjo V. Bubliauskienė.

Tikslas – užtikrinti užimtumą

Anot Švietimo skyriaus vedėjos, prieš apsisprendžiant, ar įstaiga jungsis prie visos dienos mokyklos projekto, mokyklos vadovybė turėtų įvertinti, koks yra poreikis.

„Gali būti, kad iš kokių 600 vaikų tik 30 ar 50 dalyvaus visos dienos mokyklos veikloje. Tie vaikai gali būti iš socialiai jautrių šeimų, gali būti vaikai, kurie turi labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. Todėl mokyklų vadovams prieš apsisprendžiant teikti prašymą turėti visos dienos mokyklą pradžioje reikia išsiaiškinti, kiek mokinių dalyvaus tos mokyklos veikloje“, – kalbėjo V. Bubliauskienė.

Į visos dienos mokyklos veiklas norima įtraukti moksleivius iš sunkiau gyvenančių ar socialinės rizikos šeimų.

Švietimo skyriaus vedėja pridūrė, kad pailgintos dienos grupė kaip veikė, taip ir veiks, nes visos dienos mokykla nėra pailgintos grupės atitikmuo.

„Pailgintos dienos grupėje vykdoma tik vaikų priežiūra, tai nėra ugdymas, o visos dienos mokykloje po bendrojo lavinimo pamokų vyktų meninės terapijos veiklos, paskui su vaikais dirbtų psichologas, vyktų kitokie užsiėmimai. Į visos dienos mokyklos veiklas norima įtraukti moksleivius iš sunkiau gyvenančių ar socialinės rizikos šeimų. Šios šeimos dažniausiai neturi pinigų vaikus leisti į mokamus būrelius“, – kalbėjo V. Bubliauskienė.

Jokios prievartos nebus

Švietimo skyriaus vedėja pridūrė, kad kai kuriose iš tų aštuonių mokyklų, kurios įtrauktos į projektą, bus formuojamos ir gabių vaikų grupės, kad su jais būtų papildomai ir kryptingiau dirbama.

Visos dienos mokykla būtų skirta priešmokyklinukams, pradinukams ir 5–8 klasių moksleiviams, tačiau pirmiausia jų tėvai turėtų sutikti, kad jų vaikas būtų ugdomas visos dienos mokykloje.

Pasibaigus bendrojo lavinimo pamokoms, jis turėtų likti mokykloje kituose užsiėmimuose bent iki 17 val. Priduriama, kad jokios prievartos dėl to būti negali.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
mokytoja

tada mokykloje turi dirbti ir psichologai mokytojoms.....
8
0
Romas

"Todėl mokyklų vadovams prieš apsisprendžiant teikti prašymą turėti visos dienos mokyklą pradžioje reikia išsiaiškinti, kiek mokinių dalyvaus tos mokyklos veikloje“, – kalbėjo V. Bubliauskienė. " Atsiprašau, o kiek mokytojų dalyvaus ir kur juos paimti Bubliauskienė jau išsiaiškino, kiek suprantu.
8
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų