Pereiti į pagrindinį turinį

Kai kurioms Klaipėdos gatvėms – nauji pavadinimai

2014-05-29 10:34

Kai kurie klaipėdiečiai bus priversti mokytis naują savo gyvenamosios vietos adresą, nors ir niekur nepersikraustė. Miesto politikai ketvirtadienį nusprendė pakeisti kelių uostamiesčio gatvių pavadinimus.

Kai kurioms Klaipėdos gatvėms – nauji pavadinimai
Kai kurioms Klaipėdos gatvėms – nauji pavadinimai / Vytauto Petriko nuotr.

Kai kurie klaipėdiečiai bus priversti mokytis naują savo gyvenamosios vietos adresą, nors ir niekur nepersikraustė. Miesto politikai ketvirtadienį nusprendė pakeisti kelių uostamiesčio gatvių pavadinimus.

Naujus pavadinimus gavo dalis Įgulos gatvės, iki šiol oficialiai neįvardintas keliukas nuo Pilies gavės iki Kruizinių laivų terminalo. Numatoma pakeisti ir dalies Pušyno gatvės pavadinimą, tačiau sprendimas kol kas nepriimtas, nes kilo daug diskusijų.

Įgulos gatvės ruožas nuo Manto iki Kretingos gatvės nuo šiol bus Vilhelmo Berbomo gatvė. Jai tokį pavadinimą pasiūlė suteikti Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija.

Anot ir jos, ir miesto tarybos nario Vyganto Vareikio, dalį Įgulos gatvės vėl pervadinus į V.Berbomo, atkurta istorinė tiesa – ši gatvė tokį pavadinimą turėjo iki 1940 metų.

Gatvelei nuo Pilies gatvės iki Kruizinių laivų terminalo suteiktas Priešpilio gatvės pavadinimas. Jo esą reikėjo, kad būtų galima įregistruoti detaliaisiais planais suformuotus sklypus, suteikti jiems adresus.
Priešpilio gatvės pavadinimas esą pasirinktas todėl, kad ji driekiasi pro piliavietę, atsiremia į Pilies gatvę.

„Siūlyčiau šią gatvę pavadinti gerbiamo architekto Vytau Šliogerio vardu. Mieste turime tiek daug nusipelniusių žmonių, kuriuose reikia įamžinti, o gatvėms suteikiame kažkokius beprasmius pavadinimus“, - nuomonę reiškė miesto tarybos narys Vytautas Lupeika.

Jo siūlymas net nebuvo svarstytas.

Miesto tarybos sprendimo projekte taip pat buvo numatyta pakeisti dalies Pušyno gatvės pavadinimą. Šią gatvę kerta geležinkelis, todėl esą ji ir negali turėti vieno pavadinimo, o jas reikia įregistruoti kaip dvi atskiras gatves.

Komisija siūlė Pušyno gatvės pavadinimą išsaugoti jos ruože nuo geležinkelio iki Švyturio gatvės, o kitam ruožui – nuo geležinkelio iki Manto gatvės suteikti Parko gatvės pavadinimą.

„Ši gatvė yra šalia Klaipėdos poilsio parko, o uostamiestyje dar nėra Parko gatvės, todėl ir gimė toks siūlymas“, - aiškino V.Vareikis.

Jam prieštaravo Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai, kurie siūlė Parko gatve vadinti Pušyno gatves ruožą nuo geležinkelio iki Švyturio gatvės, o likusią dalį palikti kaip Pušyno gatvę.

„Akivaizdu, kad kils daug diskusijų, todėl siūlyčiau jas tęsti ne miesto tarybos posėdyje, o komisijose, komitetuose ir dabar šio sprendimo priėmimą atidėti“, - pasiūlė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, o kiti politikai jam pritarė.

Konservatoriai pageidavo, kad kuo greičiau būtų pakeisti S.Nėries, J.Janonio, L.Giros gatvių pavadinimai.

„Kiek galima toleruoti, kad taip gerbiami kolaborantai“, - rėžė ,konservatorių frakcijos miesto taryboje vadovas Arūnas Barbšys.

Klaipėdos mero pavaduotojas Vytautas Čepas bandė paaiškinti, jog visi šie žmonės nusipelnė pačios didžiausios pagarbos, jiems reikia paminklus statyti, o ne tik gatves jų vardais pavadinti.

„Gal vieną kartą paskaitykite, kokius genialius eilėraščius rašė Julius Janonis ir Salomėja Nėris. Gal tada praeis noras juos vadinti kolaborantais ir suprasite šių žmonių nuopelnus“, - kolegas ragino vicemeras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra