Vertinga patirtis Berlyne
Skaitmeninių technologijų ir greitos prieigos prie naujienų amžiuje gebėjimas atskirti netikras naujienas nuo patikimos informacijos tapo vienu svarbiausių siekių.
Berlyne laikraščio „Die Taz“ redakcijoje projekto dalyviai klaipėdiečiai iš „Aitvaro“ gimnazijos realiai stebėjo, kaip žurnalistai ir redaktoriai kuria straipsnius, kaip renkama informacija, tikrinami faktai, kaip priimami sprendimai dėl pagrindinio puslapio turinio, kaip laikraštis prisitaiko prie skaitmeninių tendencijų, sekė medžiagos tapsmą publikacija.
Be to, lankytasi interaktyvioje parodoje „Berlin Global“, pasakojančioje apie Vokietijos sostinės praeitį, dabartį ir ateitį, labai populiariame šiandien Komunikacijos muziejuje (Museum für Kommunikation), apžiūrėtas garsusis Reichstago kupolas.
Visos veiklos buvo nukreiptos į naujienų kūrimą, tikslingą jų pateikimą, informacijos šaltinių vertinimą.
Partnerių viešnagė Klaipėdoje
Šių metų balandį įvyko klaipėdiečių partnerių atsakomasis vizitas.
Projekto „Tiesa skaitmeniniame amžiuje“ savaitė dalyviams iš Lietuvos ir Vokietijos tapo įsimintinu įvykiu, kupinu ryškių emocijų ir įspūdžių.
Per šį laiką dalyviai artimiau susipažino vieni su kitais, gilinosi į projekto temą, gavo daug rekomendacijų, kaip atpažinti netikras naujienas, kūrė plakatus projekto tema, siekė atskirti melagienas nuo teisingos informacijos.
Svečiai gyveno Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos mokinių šeimose.
Gimnazijos bendruomenė yra dėkinga mokinių tėvams, kurie palaikė projekto idėją, sukūrė svečiams jaukias gyvenimo sąlygas ir padėjo organizuoti jų laisvalaikį, supažindino svečius su mūsų miestu ir šalimi.
Komandinio darbo privalumai
Vilniuje įvyko įdomus ir informatyvus susitikimas su LRT.lt portalo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja žurnaliste Aleksandra Ketleriene.
Ji pristatė, kaip kuriamos naujienos, kaip atsirinkti informaciją ir kaip tikrinti jos autentiškumą.
Vizitas į Martyno Mažvydo nacionalinę biblioteką ir ten dalyviams organizuoti renginiai (pažintis su biblioteka, seminaras „Tarp naudotojo ir kūrėjo. Vaidmenys ir kultūra internete“) paliko ryškų įspūdį.
Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto seminare „Kaip atpažinti netikras naujienas?“ profesorius iš Airijos pateikė dalyviams svarbių žinių, kuriomis naudodamiesi mokiniai kūrė, atpažino, tikrino, vertino naujienas.
Dirbdami tarptautinėje komandoje, „Erasmus+“ projekto dalyviai mokėsi kritiškai vertinti informaciją, lavinti kritinį mąstymą, medijų raštingumą bei informacijos analizės gebėjimus.
Naujausi komentarai