Pereiti į pagrindinį turinį

„Metų klaipėdietės 2024“ titului – 20 pretendenčių

2024-01-24 10:00
DMN inf.

Jau prasidėjo kasmetine tradicija tapęs „Metų klaipėdietės“ konkursas. Šiemet jis vyksta 22-ąjį kartą, tad klaipėdiečiams tai – dar viena proga tituluoti labiausiai įkvepiančią uostamiesčio moterį, pasižymėjusią ne tik išskirtiniais talentais, gebėjimais, bet ir paprastumu, geraširdiškumu, meile kitiems.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Uostamiesčio gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už dar vieną ypatingą moterį, merginą, pasižymėjusią ryžtu, tapusia pavyzdžiu kitiems. Ši moteris verta ne tik mūsų visų palaikymo, bet ir pagarbos bei padėkos už kasdienes pastangas, pasiaukojimą dėl kitų gerovės.

Likus porai mėnesių iki apdovanojimų dienos, skelbiame „Metų klaipėdietės 2024“ antrojo etapo dalyves. Iki vasario 5-osios balsuodami iš 20 pretendenčių išrinksite dešimt šio titulo verčiausių klaipėdiečių.

Balsuoti galite pildydami specialias dienraščio iškarpas, SMS žinutėmis, skambučiais trumpuoju telefono numeriu 1679 arba internetu: https://metu-klaipediete.diena.lt/kategorija/metu-klaipediete-2024/kandidates-metu-klaipediete-2024/.

Vasario 7 d. paskelbsime dešimtuką ir tęsime balsavimą.

Nuo vasario 7 iki 19 d. 12 val. rinksime finalinį pretendenčių šešetuką.

Vasario 21 d. paskelbsime finalininkių šešetuką.

Nuo vasario 21 d. iki kovo 4 d. 12 val. balsuodami iš šešių finalininkių rinksite nugalėtoją.

Kovo 5 d. susumuosime rezultatus.

Kovo 6 d. Metų klaipėdietę paskelbsime šventiniame renginyje.

1. Sigita Bilotė. Unikalių interjero lėlių kūrėja. Jos kurtos lėlės plačiai pasklidusios Lietuvoje, nemažai jų rado namus ir kitose Europos šalyse. Ne vieną lėlę kūrėja išlydėjusi į JAV, Pietų Afriką, Singapūrą, Australiją. Taip pat siuva lėles, skirtas mažiesiems. Iš įvairių Lietuvos kampelių atkeliauja pirmieji vaikučių drabužėliai, krikštynų suknelės, mėgstamiausi migdukai, kepuraitės. Kai kurie su skylutėmis, dėmelėmis, nudėvėti, o Sigita juos prikelia antram gyvenimui lėlės pavidalu.

2. Lilija Bručkienė. Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, pedagogų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytojus vienijančios asociacijos valdybos narė, kuri ne vienerius metus gina mokytojų teises. Pernai mokytojų streiko metu kartu su kolegomis ir vaikais iš Klaipėdos pėsčiomis per kelias savaites įveikė per 400 km ir pasiekė Vilnių. Tokiu būdu siekta prisibelsti į politikų sąžinę dėl kritinės padėties šalies švietimo sistemoje. Jos paruošti mokiniai savo laimėjimais kiekvienais metais garsina Klaipėdą.

3. Severina Bumblauskaitė. Karjeros specialistė Klaipėdos Baltijos gimnazijoje, kurios darbas ir įsipareigojimas mokiniams yra neatsiejama šios mokyklos dalis. Severina ne tik atlieka savo pareigas profesionaliai, bet ir išsiskiria ypatingu rūpesčiu ir šiltumu dirbdama su mokiniais. Ji skatina jų profesinį ir asmeninį augimą, o jos atsidavimas užtikrina, kad kiekvienas mokinys jaustųsi palaikomas ir suprastas. Ji studijuoja psichologiją, demonstruodama savo norą geriau suprasti žmogaus psichologijos subtilybes.

4. Dainora Dvarionaitė. Pelnė kelialapį į prestižines profesionalių kultūristų varžybas „Ms. Olympia“. Tai – kultūrizmo olimpas, pats prestižiškiausias pasaulio turnyras. Tik didelėmis pastangomis ir užsispyrimo jėga D. Dvarionaitei pavyko iškovoti šį apdovanojimą. Tai tas pats turnyras, kurį aštuonis kartus laimėjo legendinis Arnoldas Schwarzeneggeris. Šis kartas bus antras istorijoje, kai Lietuvai atstovaus moteris.

5. Sandra Grinkovienė. Paskelbta inovatyviausia progimnazinio ugdymo mokytoja. Šie mokytojų apdovanojimai siekia skleisti žinią apie geruosius ugdymo pavyzdžius Lietuvoje ir atsidėkoti mokytojams, kuriantiems stebuklus. „Aš labai džiaugiuosi, kad buvau pastebėta – vadinasi, man po truputį pavyksta įgyvendinti savo tikslą – augti kartu su vaikais ir pasiekti jų lygį“, – atsiimdama apdovanojimą, ant scenos kalbėjo šių metų inovatyviausia progimnazinio ugdymo mokytoja S. Grinkovienė.

6. Vaiva Jokužytė. S. Jokužio leidyklos-spaustuvės vykdomoji direktorė Vaiva Jokužytė, išskirtinės užrašų knygos dizaino autorė, aplenkusi solidžius konkurentus, nustebino pasaulį Dubajuje, prestižinėje kanceliarinių prekių ir dovanų sektoriaus parodoje. Jos kūrinys pelnė „Gražiausios metų užrašų knygos dizaino“ titulą. Klaipėdietei šis įvertinimas labai svarbus, nes teko konkuruoti su pasaulinio garso dizaineriais ir garsių spaustuvių komandomis.

7. Vaineta Juškienė. Klaipėdos universiteto dėstytoja, docentė, Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos tikybos mokytoja. Populiarina Klaipėdos universiteto Jono Pauliaus II krikščioniškųjų studijų centro veiklą. Taip pat yra daugelio straipsnių autorė, bendraautorė asmens religinės raidos, dvasinės pagalbos tematika. Visada rūpestinga, dėmesinga, išklausanti ir suburianti moksleivius bei studentus.

8. Dalia Kiseliūnaitė. Tiria Mažosios Lietuvos baltų tarmes, Klaipėdos krašte surinko daug vertingos leksinės morfologinės ir fonetinės medžiagos. Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premijos laureatė. Tarptautiniu lygiu pripažinta baltistė, tirianti Mažosios Lietuvos etninę kultūrą ir kalbą. Ji yra nykstančios kuršininkų kalbos žinovė, daug metų nuosekliai dokumentuojanti šios kalbos faktus ir taip praturtinanti bendrus baltų kalbos tyrimus.

9. Ramunė Kūrienė. Pelnė Klaipėdos miesto metų trenerės titulą. Jos auklėtiniai buvo pripažinti geriausia 2023 m. metų pasaulio pora jaunių II 10 šokių kategorijoje. Šokėjai pelnė daug tarptautinių apdovanojimų. 2022 m. jos treniruojami sportininkai, būdami jauniausi tarp dalyvių, sugebėjo iškovoti 4 vietą pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionate ir 6 vietą Europos jaunimo Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate. Tai pirmas toks aukštas Lietuvos sportinių šokių atstovų pasiekimas per visą sportinių šokių istoriją.

10. Diana Latvė. Klaipėdos jūrų muziejuje dirbanti biologė, savo laisvalaikį skirianti istorinių šaltinių studijoms ir didžiausiai aistrai – literatūros kūrybai. Klaipėdietė jau yra išleidusi du istorinius romanus: „Memelio gaisras“ ir „Garmėjimas“. Abu kūriniai padeda skaitytojams kitaip pažvelgti į turtingą Klaipėdos krašto istoriją. Moteris yra apdovanota Ievos Simonaitytės literatūros premija.

11. Girstenė Mineikienė. Gydytoja odontologė, būdama daugiavaikė mama, nepabūgo ir 2020 m. pradėjo savo verslą nuomojamose patalpose dirbdama pati viena. Šiandien ji džiaugiasi savo įkurta funkcinės ir restauracinės odontologijos klinika „Aš šypsausi“, suburtu kolektyvu ir kasmet dvigubėjančiu pacientų skaičiumi. Tai rodo, kad klaipėdiečiai G. Mineikienę renkasi ir pasitiki ja. O gydytojos atgalinis ryšys – atkurtos pasitikinčios šypsenos.

12. Aušra Nikolajevienė. Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė. Nuo pirmų darbo dienų ėmėsi iniciatyvos ir su meile bei atsidavimu rūpinosi kiekvienu į įstaigą atvežtu tėvų globos netekusiu kūdikėliu. Įžvelgdama tėvų, auginančių neįgalius vaikus, paslaugų poreikius, A. Nikolajevienė subūrė profesionalų komandą ir parengė institucinės globos pertvarkos planą, kuriame numatė kompleksinių paslaugų spektrą vaikams ir šeimoms. Ji viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo kalbėti apie atokvėpio paslaugą neįgalius vaikus turinčioms šeimoms.

13. Tatjana Paulauskienė. Prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginės premijos laureatė. Premija įteikta už inovatyvių ir aplinkai draugiškų technologijų, skirtų naftos teršalų valymui iš vandens, kūrimą ir kitus pasiekimus. T. Paulauskienė yra Klaipėdos universiteto profesorė, vyresnioji mokslo darbuotoja bei universiteto startuolio – atžalinės įmonės „Inobiostar“, įkūrėja ir vadovė. Sparčiai plėtojama įmonė teikia ekologinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugas, padeda rasti ir įgyvendinti netradicinius ir gamtą tausojančius sprendimus.

14. Silva Pocytė. Istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė. Minint Klaipėdos krašto prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos 100-metį įvairiuose leidiniuose ir laidose išsamiai aiškino įvairius šio istorinio įvykio aspektus bei reikšmę. 2023 m. S. Pocytė apdovanota Tautinių mažumų departamento sidabro garbės ženklu „Už nuopelnus“, taip įvertinti mokslininkės Klaipėdos krašto istorijos moksliniai tyrimai, jų populiarinimas, Klaipėdos krašto vokiečių ir lietuvininkų santykių įžvalgos, tolerancijos sklaida.

15. Goda Povilaitytė. Marijos Taikos Karalienės parapijos referentė. Praėjusiais metais buvo atsakinga už bažnyčios atgavimo 35-mečio minėjimo organizavimą. Savanoriauja „Carite“, dalyvavo programoje „Maistas ant ratų“. Šiuo metu moko ukrainiečius lietuvių kalbos. 2023 m. dovanojo miestui evangelizacinį renginį „Pas ką mes eisime?“, 2016–2020 m. buvo katalikiško renginio „Atsinaujinimo diena“ organizatorė.

16. Airida Rinkevičienė. Socialinių paslaugų centro „Danė“ Senyvo amžiaus asmenų padalinio vadovė. Centro lankytojai padalinio vadovę įvardija kaip nuoširdų ir rūpestingą žmogų. Jos dėka centre senjorai turi galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, kūrybiniuose užsiėmimuose. Veikla neapsiriboja tik centro ribose, senjorai vyksta į ekskursijas ir susitikimus. A. Rinkevičienės įdėto nuoširdaus darbo dėka centro lankytojai šią vietą laiko savo antrais namais.

17. Sondra Simana. Rašytoja, muziejininkė, 36-osios I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė. Būdama kūrybiška asmenybė, ji stengiasi, kad Skulptūrų parkas taptų ne tik erdve pasivaikščiojimams. Ji yra daugelio meninių projektų šiame parke iniciatorė ir bendraautorė. Vienas įspūdingiausių jos darbų – tekstas choreografinei-istorinei kompozicijai šokio spektakliui-istorinei ekskursijai „Akmenimi srūvantis laikas“. Ji taip pat yra literatūrinio-kultūrinio Klaipėdos almanacho „Baltija“ sudarytoja.

18. Gabija Urnaitė. Jaunoji dizainerė ir verslininkė įkūrė prekės ženklą JEDIG, po kurio vėliava iš senos tekstilės kartu su kolegomis siuva naujus, stilingus maišelius ir atnaujina dėvėtus drabužius. Visi darbai ir produktai gaminami Lietuvoje. Ji skatina klaipėdiečius prisijungti prie tvarios mados, aktyvai jungiasi prie įvairių iniciatyvų ir pati jas organizuoja. Pradėjo vesti paskaitas jaunimui apie globalines problemas ir kaip galima to išvengti. Vilniuje „Baltic Textile“ pristatė savo kolekciją iš senų nenešiojamų rūbų.

19. Monika Vaiciukevičiūtė. Profesionali ėjikė, 2023 m. Australijoje dalyvavo varžybose, kur užfiksavo naujus Lietuvos sezono rekordus. Pirmą kartą savo karjeroje pelnė Lietuvos uždarų patalpų čempionės aukso medalį. Iškovojo Lietuvos sportinio ėjimo čempionės aukso titulą olimpinėje 20-ies kilometrų distancijoje. Monika jau keturis sezonus dirba Smiltynės ir Melnragės paplūdimių gelbėtoja, yra išgelbėjusi 11 žmonių gyvybes. Ji taip pat yra aktyvi Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijos bendruomenės narė, pirmenybę teikianti Dievui.

20. Gintė Žilinskienė. Moteris, įkūrusi sėkmingą personalo paieškos ir atrankos kompaniją „Atranka360“, atidaryti filialai Klaipėdoje ir Vilniuje. Per ilgus darbo metus jos vadovaujama įmonė pelnė darbdavių ir kandidatų pasitikėjimą.  Keturių vaikų mama randa laiko ir labdaringai veiklai, įsitraukusi į Rotary veiklą, dirba su „Interact“ jaunimu kaip kuratorė, padeda beglobių gyvūnų įstaigai. Nuolat pilna įvairių idėjų, neblėstančio entuziazmo moteris.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Dienraštis „Klaipėda“ dėkoja projekto mecenatui „Mūsų laikas“, pagrindiniams rėmėjams: „Bega“, „Švyturys Go nealkoholinis“, rėmėjams: „Parsekas“, „DFDS“, partneriams: „Vaidenta“, „Stemma Group“, medicinos centrui „Lorna“, ambulatorinei klinikai „Nefrida“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų