Klaipėdiečiai jau ėmė ruoštis euro įvedimui. Bankų atstovų teigimu, miestiečiai vis aktyviau perka eurus. Nemažai uostamiesčio gyventojų santaupas pradeda laikyti ir bankų sąskaitose.
Vengia išlaidų
"Per pirmąjį šių metų ketvirtį pastebėjome, kad euro populiarumas yra išaugęs ir nuolat didėja. Žmonės vis aktyviau įsigyja šios valiutos", – konstatavo DNB banko atstovas Andrius Vilkauskas.
Pašnekovas patikino, jog panaši tendencija pastebima visoje šalyje, klaipėdiečiai savo aktyvumu pirkti eurus labai neišsiskiria.
Bankų atstovai aiškino pastebintys ir kitą tendenciją – klaipėdiečiai vis aktyviau ima laikyti savo pinigus bankų sąskaitose.
"Pastebime, kad artėjant euro įvedimui, gyventojai pradeda į savo sąskaitas pervesti pinigus, kad litai būtų automatiškai konvertuoti į eurus ir žmonės nepatirtų papildomų išlaidų", – dėstė A.Vilkauskas.
Jo teigimu, verslo sektoriuje padėtis ramesnė. Jokių požymių, kad verslininkai sparčiai ruošiasi euro įvedimui, kol kad nėra.
Sukruto verslininkai
Tačiau banko "Danske bank" Klaipėdos klientų aptarnavimo centro direktorius Tadas Teresevičius pastebėjo, jog būtent verslininkai pirmieji suskubo ruoštis euro įvedimui.
"Kol kas euro įvedimu labiau domisi ir jam ruošiasi įmonės, o gyventojai yra pasyvesni. Tikėtina, kad norinčiųjų keisti grynuosius litus į eurus padaugės rudenį", – prognozavo T.Teresevičius.
Manoma, kad verslo subjektai, įvedus eurą, gali tapti neformaliomis valiutos keityklomis, nes grąžą klientams bus privaloma atiduoti euras ir tada, jei žmogus už prekes ar paslaugas atsiskaitys litais. Tai reiškia, kad įmonių susidomėjimas euru dar labiau išaugs.
"Prognozuojama, jog grynųjų pinigų kiekis ir poreikis prekybinėse įmonėse gali išaugti 3–5 kartus, atsiskaitymų skaičius – apie 20 proc. Todėl be visų informacinių sistemų atnaujinimo darbų, įmonės turės tinkamai apsirūpinti grynaisiais eurais", – aiškino T.Teresevičius.
Prognozuoja eiles
"Swedbank" bei Lietuvos banko atstovai tikino nepastebintys didesnio klaipėdiečių susidomėjimo euru.
"Artėjant oficialiam ES atstovų sprendimui dėl Lietuvos prisijungimo prie eurozonos, gyventojai nėra tikri dėl pokyčių, todėl mažai domisi euru", – pastebėjo banko "Swedbank" Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Orinta Žvirzdinė.
Bankų atstovai tikino, kad artėjant naujos valiutos įvedimui, saugiausia grynuosius pinigus įnešti į banko korteles, naudojantis bankomatais, o mažesnio nominalo litų kupiūras bei metalinę valiutą išleisti.
Jau dabar kasdieniams mokėjimams rekomenduojama naudotis banko kortele ar internetine bankininkyste.
"Sąskaitose esantys litai automatiškai euro įvedimo dieną bus perskaičiuoti į eurus, todėl gyventojams nieko daryti nereikės. Tai taip pat padės išvengti eilių bankų padaliniuose. Manome, kad jos gali susidaryti, kai didelė gyventojų dalis vienu metu norės išsikeisti pinigus", – paaiškino O.Žvirzdinė.
Įvedus eurą dar mėnesį gyventojai galės atsiskaityti litais, todėl pirmosiomis sausio dienomis skubėti į banką nebūtina.
Grynuosius litus į eurus bankų padaliniuose bus galima išsikeisti dar pusmetį po euro įvedimo dienos, o Lietuvos banko padaliniuose – neribotą laiką.
Naujausi komentarai