Jaunųjų gidų mokyklėlėje – smalsumo ir žinių kokteilis Pereiti į pagrindinį turinį

Jaunųjų gidų mokyklėlėje – smalsumo ir žinių kokteilis

2025-05-15 16:10

Į jau tradicine tapusią jaunųjų gidų mokyklėlę, kurią organizuoja Klaipėdos turizmo informacijos centras, ir vėl buvo sukviesti 4–5 klasių mokiniai. Kasmet vis kitokią temą paskelbianti mokyklėlė šiemet susitelkė į detektyvo žanrą. Vaikai, atlikdami detektyvines užduotis, turėjo galimybę pažinti Klaipėdos miesto istorinius pastatus ir žymias asmenybes.

Detektyvai: trumpam tyrėjais tapę uostamiesčio moksleiviai susipažino su Klaipėdos istoriniu paveldu.
Detektyvai: trumpam tyrėjais tapę uostamiesčio moksleiviai susipažino su Klaipėdos istoriniu paveldu. / I. Norkūnienės nuotr.

Tarsi miesto ambasadoriai

Miestas nėra vien tik gatvės, sankryžos, skverai ar pilkos pastatų sienos. Daug svarbesni yra žmonės, kurie suteikia prasmę visiems miesto fiziniams objektams.

Be miestą mylinčių ir juo besirūpinančių gyventojų jis neturėtų savo veido ir dvasios.

Jaunųjų gidų mokyklėlės organizatoriai tai puikiai supranta, todėl jau mokyklinio amžiaus vaikams mėgina įskiepyti meilę Klaipėdai.

„Jaunųjų gidų mokyklėlės idėja yra auginti jaunuosius miesto ambasadorius, kurie nuo pat mažų dienų pamiltų mūsų miestą ir ta meile miestui dalintųsi savo rate, atvykusių svečių rate, savo mokyklose“, – teigė projekto vykdytoja ir edukatorė Inga Norkūnienė.

Ir jaunieji detektyvai

Šiemet mokyklėlės tema – „Klaipėdos miesto detektyvai“.

I. Norkūnienė akcentavo, jog tema pasirinkta ne atsitiktinai.

„Detektyvas yra toks žanras, kuris skatina smalsumą, moko kelti klausimus ir nepraeiti savo mieste pro objektus, kurie įprastai yra praeinami“, – kalbėjo ji.

Mokyklėlėje moksleiviai, įsijautę į detektyvų vaidmenis, žaismės forma galėjo prisiliesti prie miesto istorijos ir susipažinti su nusipelniusiomis asmenybėmis.

„Pasirinkome šiais metais tyrinėti vieną pastatą mieste, į kurį vaikai didesnio dėmesio neatkreipdavo ir net nežinojo, kad tai yra (Laikrodžių – R. N.) muziejus, ir staiga per detektyvines užduotis, per skirtingų žmonių gyvenimo istorijas jie perėjo visą 205-erių metų pastato istoriją, sužinojo apie skirtingus laikmečius, apie asmenybes, kurios kūrė Klaipėdos miestą“, – pasakojo I. Norkūnienė.

Ankstyvosios vaikų svajonės

Pernai buvo kviečiami visų pradinių klasių mokiniai, o šį kartą apsiribota 4–5 klasių moksleiviais.

Taip buvo nuspręsta, kadangi norėta įtraukti daugiau įvairesnio amžiaus moksleivių, o ir šių metų mokyklėlės tema buvo labiau pritaikyta mokiniams, kurie jau gali kurti miesto ateitį, aktyviai veikia visuomenėje ir dalyvauja kultūriniuose miesto reiškiniuose.

Kai kurie mokiniai net pradeda svajoti apie gido profesiją ateityje, tačiau edukatorė nesureikšmina tokių ankstyvų vaikų tikslų, nors ir tiki, kad įgytos žinios vaikams pravers.

„Čia yra toks ir pilietiškumo tvirtinimas. Jeigu jis formuojasi nuo mažų dienų, užauginama karta, kuri yra labai sąmoninga miesto kūrime, kuri supranta, kad miestas yra gyvas organizmas, o jame gyvenantys žmonės tą miestą ir kuria – ne kas nors už juos“, – akcentavo I. Norkūnienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų