Kartu gyvenančius studentus, nors jie ir jaučiasi esantys šeima, įstatymai paverčia vaikais. Dėl šios priežasties jie negali pretenduoti gauti socialinių išmokų.
Klaipėdietė Irena piktinosi, kad jos suaugusių vaikų savivaldybė nenori pripažinti šeima.
„Mano dukra gyvena kartu su savo vaikinu. Jie drauge nuomojasi butą. Abu jie studentai, pajamos mažos. Abiejų stipendijos per mėnesį yra apie pustrečio šimto litų. Tačiau kažkodėl jie negali gauti socialinės stipendijos“, – teigė klaipėdietė.
Studentas, kuris nori gauti 350 litų per mėnesį siekiančią socialinę stipendiją, į universitetą turi pristatyti pažymą, kad jo šeima iš savivaldybės gauna socialinę pašalpą.
Ji skiriama tik toms šeimoms, kurių pajamos per mėnesį vienam asmeniui yra iki 350 litų.
Kodėl tokia pašalpa neskiriama dviem kartu lyg šeima gyvenantiems studentams, kurių pajamos yra dar mažesnės?
„Mes vadovaujamės ta šeimos sąvoka, kuri apibrėžta Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms įstatyme. Pašalpos skiriamos ne pagal šeimos koncepciją ar filosofiją, o pagal įstatymą“, – aiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Tame įstatyme numatyta, kad šeima yra sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys santuokos neįregistravę pilnamečiai vyras ir moteris.
„Tame pačiame įstatyme taip pat numatyta, jog į šeimos sudėtį įeina vaikai iki 24 metų, kurie mokosi aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje. Vadinasi, tie studentai, kurie gyvena kartu, bet jiems yra mažiau nei 24 metai ir jie mokosi dieniniame skyriuje, yra vaikai, o ne kartu gyvenantys pilnamečiai“, – teigė A.Liesytė.
Todėl kitaip yra skaičiuojamos ir tokių kartu gyvenančių studentų šeimos pajamos – ne jų abiejų, o jų šeimos.
„Gali būti, jog šių studentų tėvai uždirba tiek, kad jų pajamas padalijus šeimos nariams kiekvienam išeina daugiau nei po 350 litų per mėnesį, todėl jiems socialinė pašalpa ir neskiriama“, – aiškino A.Liesytė.
Naujausi komentarai