Senamiestyje gyvenantys klaipėdiečiai skundžiasi, kad iš čiaupo pastarosiomis savaitėmis bėga troškaus skonio vanduo. Higienistai įsitikinę, kad dėl to kalti pasenę namo vamzdžai.
Suprastėjo žiemą
„Toks jausmas, lyg gertume Danės upės vandenį – užsistovėjusio, „pridususio“ vandens skonis ir kvapas. Stengiuosi atsukti čiaupą ir kelias minutes leidžiu vandeniui nubėgti, tačiau skonis tas pats. Vandens kokybė itin suprastėjo šią žiemą, kai mieste išgirdome apie trūkinėjančias vandentiekio trasas“, – pasakojo Danės g. 23 namo gyventoja Zita Daugintytė.
Šio namo gyventojai pastebėjo, kad vandens spalva nėra pasikeitusi, tik jo kvapas ir skonis itin suprastėję.
Problema – netvarkyti vamzdynai
Klaipėdos miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rengiasi aiškintis šio namo gyventojų skundą.
„Gauname įvairiausių priekaištų dėl vandens kokybės. Vienas skundas dėl senamiestyje esančio namo vandens kokybės pasitvirtino – radome padidėjusį švino kiekį. Tačiau pasiaiškinus pasirodė, kad vandentiekio vamzdžiai buvo švininiai“, – kalbėjo tarnybos viršininkas Virginijus Gailius.
Tačiau V.Gailius priminė, kad sulaukdamas iš senamiestyje gyvenančių žmonių skundų dėl vandens kokybės jiems primena, jog šių namų vamzdynai dažniausiai yra avarinės būklės.
„Tokių namų vamzdynai dažniausiai nebūna keisti daugybę metų, tuomet aiškiname, kad reikėtų patiems pasirūpinti jų būkle. Sakau, ponai, keiskite, valykite savo vamzdynus patys. Iki įvado į namą už vandens kokybę atsako bendrovė „Klaipėdos vandenys“. Tačiau už tai, kas yra name, turi atsakyti patys gyventojai“, – sakė V.Gailius.
Taupo vandenį
Taip pat tarnyba yra tyrusi gyventojo pretenzijas dėl vandenyje iškritusių nuosėdų. Tuomet buvo nustatyta, kad jos mineralinės.
„Kokia šio namo vandens kokybė, galėsime atsakyti tik po tyrimo“, – aiškino V.Gailius.
Šios tarnybos specialistė Jūratė Mačiulienė tikino, jog dėl vandens kokybės gyventojai skundžiasi gana aktyviai.
„Ne visi skundai pasitvirtina, tačiau visai neseniai prasta vandens kokybe besiskundusiems gyventojams teko aiškinti, kad visame name žmonės vandens labai mažai naudoja. Vamzdynai neprasiplauna, todėl vanduo įgauna prastą kvapą, atsiranda nuosėdos“, – sakė J.Mačiulienė.
Naujausi komentarai