Nežada stabdyti reformos
Galima manyti, kad nesugebėjimas rasti patalpas yra savotiškas Žuvininkystės tarnybos protestas prieš pertvarkymą.
Apie tai kalbėta ir Seime Vyriausybės valandoje. Susidarė įspūdis, kad svarbiausias klausimas valstybėje šiandien yra bus ar ne pertvarkyta Žuvininkystės tarnyba. Mat Vyriausybės valandoje Seime iš 14 klausimų net trys buvo apie Žuvininkystės tarnybos reformą.
Seimo nariams dėl Žuvininkystės tarnybos nesugebėjimo rasti patalpas Klaipėdoje turėjo aiškintis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
„Džiaugiuosi, kad nemaža dalis žuvininkystės valdymo persikelia į Klaipėdą, tačiau patalpų klausimas sprendžiamas kurioziškai. Žuvininkystės tarnybai Klaipėdoje priklauso trys patalpos, dalį jų atiduodate Turto bankui, o dabar ieškote naujų patalpų visai žuvininkystės tarnybai susodinti į vieną vietą?“, - klausė klaipėdietis Seimo narus Eugenijus Gentvilas.
Anot B.Markausko, patalpos yra buvusiame žuvies aukcione, kuris yra perduodamas Turto bankui. Jas sudėtinga būtų pritaikyti, nes Žuvininkystės tarnybai reikia maždaug apie 330–400 kvadratinių metrų.
„Kitos patalpos, apie kurias kalbama, yra laboratorija Kopgalyje. Sunku būtų įsivaizduoti, kad kiekvieną dieną darbuotojai galėtų keltis keltu į Kopgalį. Be to, Kopgalyje yra ryšių problemų, o Žuvininkystės tarnybai geras ryšys yra būtinas“, - aiškino B.Markauskas.
Dabar Žuvininkystės tarnyba Klaipėdoje nuomoja patalpas, bet jos persikėlus didesnei daliai tarybos iš Vilniaus būtų per ankštos.
B.Markauskas pasižadėjo, kad ras sprendimą, kaip perkelti Žuvininkystės tarnybą į Klaipėdą. Tai reiškia, kad reforma nebus stabdoma dėl kažkieno asmeninių interesų.
Iškeldinimui pritaria žvejai
Patalpos žuvininkystės tarnybai Klaipėdoje jau tapo pretekstu bandyti stabdyti planuojama Žuvininkystės tarnybos perkėlimą į Klaipėdą. Taip galima suprasti pagal Seimo nario Juozo Oleko klausimą.
„Aptarėme kai kuriuos žuvininkystės sistemos reikalus. Jūs mums pažadėjote, kad bus atlikta studija, kuri atsakys į klausimus dėl pertvarkos. Ta studija turėtų būti įvykdyta maždaug iki kovo“, - pastebėjo jis.
Atrodytų smulkmena įvykdyti nedidelę reformą, bet, kai ji paliečia dalies valdininkų darbo vietas prasideda jų gynimas.
„Vežimas statomas, ūkiškai sakant, prieš arklį. Nėra sprendimo, nėra studijos, o mes jau nuomojamės patalpas“, - priekaištavo ministrui B.Markauskui Seimo narys J.Olekas.
B.Markauskas patikslino, kad buvo kalbėta ne apie Žuvininkystės tarnybos pertvarkymo studiją, o apie žuvininkystės įmonių, žuvivaisos organizavimą. Studija atsakytų, ar tikslinga yra sujungti įmones į valstybinę uždarąją akcinę bendrovę.
Anot jo, dėl Žuvininkystės tarnybos reorganizavimo ir dalies jos kėlimo į Klaipėdą nebuvo jokių prieštaravimų.
„Ne kartą minėjau, kad to pageidauja pati žvejų bendruomenė – ir Baltijos, ir priekrantės žvejai. Tikiuosi, kad tai tikrai yra bendras ir senas žvejų noras, kad Žuvininkystės tarnybą iškeltume į Klaipėdą“, - pastebėjo B.Markauskas.
Valdininkai nenori į Klaipėdą
Seimo narys Mindaugas Bastys užduodamas klausimą žemės ūkio ministrui B.Markauskui dėl žuvininkystės tarnybos pertvarkymo tarnautojų interesą iškėlė aukščiau už valstybės požiūrį ir įsipareigojimus.
„Žuvininkystės sektoriaus darbuotojai nepritaria tai reformai, kokia yra suplanuota daryti. Jie motyvuoja tuo, kad nėra tinkamai įvertinta, neatlikta studija, ir yra įsitikinę, kad tokio pobūdžio reforma, kokia dabar yra numatyta, atneš daugiau neigiamų aspektų nei teigiamų“, - klausė B.Bastys.
Ministras B.Markauskas teigė buvęs susitikęs su Žuvininkystės tarnybos darbuotojais, žvejais, išgirdęs ir vienokių ir kitokių nuomonių.
„Šiandien aš drįsčiau abejoti, ar daugiau pritariančių, ar daugiau nepritariančių reformai, nes yra ir tokių, ir tokių. Tikėtis, kad vykdant vienos ar kitos tarnybos reformą bus absoliutus pritarimas, turbūt neįmanoma. Daugiausia yra nepatenkintų dėl to, kad reikia keltis į Klaipėdą“, - pastebėjo B.Markauskas.
Jis paaiškino, kad Vyriausybės regioninės plėtros politika ir pažadas žvejams yra aukščiau už atskiros tarnybos darbuotojų norus.
Geras tarnybų reformos pavyzdys galėtų būti Susisiekimo ministerijos sistemoje. Čia per trumpą laiką atlikta transporto saugos padalinių reorganizacija. Sukurta Valstybinė kelių transporto inspekcija, kuri pradėjo veikti nuo gruodžio 1 d. Dėl jos pertvarkymo taip pat būta pasipriešinimų, bet viskas išspręsta.
Naujausi komentarai