Pereiti į pagrindinį turinį

L.Kedienė teisme neturi advokato

2011-05-25 14:30
L.Kedienė teisme neturi advokato
L.Kedienė teisme neturi advokato / Broniaus Jablonsko nuotr.

Drąsiaus Kedžio mama Laimutė Kedienė teisme nuo kaltinimų ginasi pati. Šeima jai nesiteikė pasamdyti advokato, o nedidelę pensiją gaunanti moteris, pati to padaryti neišgali.

„Į teismo posėdį ji šiandien atvyko viena, be advokato. Jos neatlydėjo ir šeimos nariai“, - portalui 1diena.lt trečiadienį sakė Utenos rajono apylinkės teismo, kuriame nagrinėjama L.Kedienės baudžiamoji byla dėl nepagarbos teismui, atstovė ryšiams su visuomene Daiva Prūsaitė.

Trečiadienį ši baudžiamoji byla nebuvo pradėta nagrinėti iš esmės, nes į teismo posėdį dėl ligos neatvyko vienas iš trijų nukentėjusiais pripažintų Panevėžio apylinkės teismo teisėjų – kolegijos pirmininkas Vytautas Krikščiūnas.

Jam susirgus, teismas nusprendė tik apklausti kitus du teisėjus, kartu su V.Krikščiūnu nagrinėjusius garsiąją pedofilijos bylą ir nusprendė bylos nagrinėjimą atidėti.

Kitas posėdis L.Kedienės baudžiamojoje byloje numatytas rugpjūčio 16 d.

L.Kedienė į prokurorų nemalonę pateko pernai Panevėžio miesto apylinkės teismui nutraukus garsiąją pedofilijos bylą. Tada ji žurnalistams pasakė "Čia nė vieno teisėjo nėra, čia trys banditai atėjo ir paskaitė nutartį".

Netylėjo ir jos dukra, Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, globojanti D.Kedžio dukrą. „"Čia ne pabaiga. Aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs, jūs pamatysite, praeis du, trys, penki metai ir viskas išlįs. Tegul jie negalvoja, kad jie čia dabar užgesino viską, būdami korumpuoti, kyšininkai ir iškrypėlių klaną dengdami, čia taip nebus", - piktinosi N.Venckienė.

Labiausiai N.Venckienės ir L.Kedienės ištartos frazės įžeidė teisėjų kolegijos pirmininką V.Krikščiūną. Jis juos įvertino kaip nepagarbą teismui ir lapkričio 22 d. kreipėsi į Teisėjų tarybą.

Teisėjų taryba nusprendė V.Krikščiūno skundą perduoti Generalinei prokuratūrai, ši pradėjo ikiteisminį tyrimą L.Kedienės atžvilgiu. Tyrimą planuota pradėti ir dėl N.Venckienės ištartų žodžių, tačiau prieš tai reikėtų panaikinti jos kaip teisėjos imunitetą.

Vėliau prokuratūra šį ikiteisminį tyrimą pavedė atlikti Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorams.

Šių metų sausio 12 d. Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras, ištyręs su pareiškimu susijusias aplinkybes priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą N.Venckienės atžvilgiu.

Nutarime buvo nurodyta, kad vertinant teisėjos pasakytus žodžius yra būtina analizuoti visą jos pasisakymo turinį, o ne atskirus, iš konteksto paimtus teiginius, kurie buvo viešai paskelbti žiniasklaidos priemonėse.

Sausio 13-ąją ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir L.Kedienės ažvilgiu, nes jos pasakytuose žodžiuose prokuroras neįžvelgė jokios nusikalstamos veikos.

Teisėjų taryba šį Šiaulių apygardos prokuratūros nutarimą apskundė. Skundą peržiūrėjęs generalinis prokuroras Darius Valys liepė tyrimą atnaujinti. Byla buvo grąžinta atgal Šiaulių prokurorams, o netrukus iškeliavo į teismą.

N.Venckienei dėl teisme pasakytų žodžių buvo svarstyta Teisėjų etikos ir drausmės komisijoje. Jai dėl jų buvo iškelta antra drausmės byla. Teisėjų garbės teismas prasikaltusią teisėją šalies Prezidentei pasiūlė atleisti, tačiau Dalia Grybauskaitė dekreto dėl N.Venckienės atleidimo nepasirašė, o pati N.Venckienė kolegų sprendimą apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis už nepagarbą teismui numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų