Prasitarusi apie pensiją, panevėžietė tapo plėšikų auka Pereiti į pagrindinį turinį

Prasitarusi apie pensiją, panevėžietė tapo plėšikų auka

2013-12-03 12:44 klaipeda.diena.lt inf.
Prasitarusi apie pensiją, panevėžietė tapo plėšikų auka
Prasitarusi apie pensiją, panevėžietė tapo plėšikų auka / Tomo Raginos nuotr.

Panevėžio miesto apylinkės teismas devyniolikmetį L.C. pripažino kaltu dėl plėšimo ir jam skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Jo bendrininkui – pirmą sykį nusižengusiam nepilnamečiui – skirtos auklėjamojo poveikio priemonės.

Teismas nustatė, kad abu Panevėžio miesto gyventojai, veikdami bendrininkų grupėje, šių metų kovo 15-osios vidurdienį Panevėžyje užpuolė panevėžietę A.N. Išgirdę, kaip moteris beldėsi į duris ir sakė "Ateina pensija", jie sumanė ją apiplėšti. Kai pensijas nešiojanti moteris ėjo pro jaunuolius, šie panaudodami fizinį smurtą išplėšė jai iš rankų rankinę ir pabėgo.

Bendrininkai bėgo skirtingomis kryptimis, vėliau susitiko ir pasidalijo rankinėje buvusius pinigus – 570 litų, o rankinę su daiktais paliko laiptinėje. Viso pagrobto turto vertė – 930 litų.
Skirdamas bausmę L.C., teismas atsižvelgė į sunkinančią aplinkybę – nusikalstama veika padaryta bendrininkų grupėje. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailisi.

L.C. – jau teistas, jam buvo skirtas elgesio apribojimas, tačiau vaikinas išvadų nepadarė. Dar viena byla, kurioje jis kaltinamas dėl vagystės, jau perduota teismui. Profesinio rengimo centras šį moksleivį charakterizuoja kaip nepažangų, praleidinėjantį pamokas be pateisinamos priežasties.

Atsižvelgęs į šias aplinkybes, teismas nusprendė L.C. skirti galutinę bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Kaltinamasis įpareigotas mokytis arba dirbti, neišvykti iš gyvenamosios vietos be prižiūrinčios įstaigos žinios, taip pat turės 80 valandų dirbti visuomenei naudingą darbą.

Spręsdamas klausimą dėl nepilnamečio atleidimo nuo atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką, teismas atsižvelgė į Baudžiamojo kodekso 93 str. nuostatas, kurios numato tris bendrąsias būtinas nepilnamečio atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygas: asmuo turi būti nepilnametis, t. y. veikos padarymo metu dar nesulaukęs aštuoniolikos metų; pirmą kartą padaręs nusikalstamą veiką; jo padaryta veika turi būti baudžiamasis nusižengimas ar neatsargus arba nesunkus, ar apysunkis tyčinis nusikaltimas. Šioje byloje tokios sąlygos yra nustatytos, teigiama teismo nuosprendyje.

Teismas atsižvelgė į tai, kad nepilnametis pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, nėra baustas administracine tvarka, kaimynai jį apibūdina teigiamai, mokykla charakterizuoja kaip gabų, draugišką, retai konfliktuojantį moksleivį.

Įvertinęs visas aplinkybes, teismas nusprendė nepilnametį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, skiriant jam auklėjamojo poveikio priemones – įspėjimą ir dvylikos mėnesių trukmės elgesio apribojimą, įpareigojant tęsti mokslą ir uždraudžiant bet kokia forma bendrauti su L.C.

Teismas iš kaltinamųjų solidariai priteisė nukentėjusiajai 775,82 lito turtinei ir 6000 litų neturtinei žalai atlyginti. Kol nepilnametis sulauks pilnametystės, žalą turės atlyginti jo motina.
Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra