Klaipėdos miesto ir krašto auksakaliai žavės, provokuos, jungs Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos miesto ir krašto auksakaliai žavės, provokuos, jungs

2013-06-14 01:12
Klaipėdos miesto ir krašto auksakaliai žavės, provokuos, jungs
Klaipėdos miesto ir krašto auksakaliai žavės, provokuos, jungs

Penktadienį 17 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale centrinėje uostamiesčio Herkaus Manto gatvėje duris atvers jungtinė Klaipėdos miesto ir krašto auksakalių paroda „PRI-SU-AT-JUNGIMAI“, kurią rengia Klaipėdos krašto auksakalių cechas (KKAC), ją skirdamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui. Auksakaliai pasiruošę žavėti, provokuoti ir pasakoti savo jungimo interpretacijų istorijas.

Savo darbus, atskleidžiančius jungimo sąvoką, pristatys KKAC nariai Aušra Mačiulaitienė, Danielius Šimkus (svečio teisėmis), Ilona Limbienė, Neringa Poškutė, Robertas Krapavickas, Vidas Bizauskas, Vijolija Lingienė ir Viktoras Sitalo. Į parodos temą kiekvienas autorius pažvelgė savaip.

„Parodai paruošiau du darbus – segę ir objektą „Arka II“, – pasakojo V.Sitalo. – Abu jie inspiruoti mano gimtojo miesto istorijos ir likimo. Pavyzdžiui, segė prabyla į žiūrovus dviem kalbomis – lietuvių ir vokiečių. Tai tarsi du lygiaverčiai mūsų miesto ir krašto istorijos sluoksniai, dvi tikrovės, turinčios teisę egzistuoti kartu. Tai tylus priminimas, kad Memelis – karališkasis Prūsijos jūrų ir prekybos miestas – buvo žinomas šiuo pavadinimu daugiau nei 670 metų, o Klaipėda skaičiuoja vos devintąjį dešimtmetį...“

Kitaip parodos temą perteikia D.Šimkus: „Mano kūrinio esminės jungtys „slepiasi“ darbo procese, ir jų istoriją patikiu tik atkakliausiems žiūrovams, kitiems palieku tik nereikšmingą „kabliuką“, kuo kūrinys susijęs su parodos tema“.

„265 detalės, daugiau nei 500 litavimo taškų – tai susiję su sujungimais“, – juokėsi šilutiškis R.Krapavickas. Jo sidabrinis obuolys su byrančiomis sėklomis parodos dalyvių buvo vienbalsiai pripažintas kaip žavingiausias. „Obuolys – tai toks pat Dievo kūrybos vaisius kaip ir žmogus. Norėjau suteikti galimybę pažvelgti į šį vaisių kaip į Dievo sukurto ir žmogaus interpretuoto pasaulio jungtį“, – aiškino juvelyras.

A.Mačiulaitienė (nuotraukoje – jos kūrinys) tiria žmogaus gyvybės ir gamtos jungtį. „Embrionas, apsuptas augalinių motyvų, simbolizuoja ne tik naują gyvybę (nesvarbu – žmogaus ar gyvūno), bet ir organišką simbiozę, ryšį, kurio trapumą turėtume puoselėti ir saugoti“, – mano ji.

„Visata“ – taip vadinasi vienas iš I.Limbienės kaklo papuošalų. „Pasaulyje viskas sujungta į vieningą santykių audinį, tarp dvasinio ir žemiško, tarp aukštai ir žemai“, – apie savo kūrinio idėją sakė menininkė.

Nuo obuolio sėklų iki visatos – demonstruojamų darbų stilistinė įvairovė leis lankytojams patiems atrasti, atskleisti arba suteikti savo prasmę „PRI-SU-AT-JUNGIMAMS“. Paroda vyks iki liepos 12 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra