Vertėjų trūkumas neleidžia plėsti literatūrinių ryšių Pereiti į pagrindinį turinį

Vertėjų trūkumas neleidžia plėsti literatūrinių ryšių

Vertėjų trūkumas neleidžia plėsti literatūrinių ryšių
Vertėjų trūkumas neleidžia plėsti literatūrinių ryšių / Scanpix nuotr.

Lietuvoje viešinti lenkų rašytojų delegacija sako, kad politiniams nesutarimams kultūriniame gyvenime – ne vieta.

Abiejų šalių literatai kalbėjosi, kaip plačiau skleisti kultūrą Lietuvoje ir Lenkijoje, praneša LTV „Panorama“.

Susitikimas simbolinis – pirmą kartą Lietuvos ir Lenkijos PEN klubų delegacijos susitiko spalio mėnesį prieš 20 metų. Paskutinį kartą Lietuvoje Lenkijos literatai lankėsi 1994-aisiais.

Lenkijos pasaulio rašytojų asocijacijos PEN centro delegacija Vilniuje atkreipė dėmesį į vertėjų trūkumą. Tai neleidžia plėsti Lietuvos–Lenkijos literatūrinių ir kultūrinių ryšių.

Lenkijos rašytojai ketina išleisti XX amžiaus lietuvių poezijos ontologiją.

Jie šiuo vizitu nori parodyti, kad nesutinka su nacionalistiniais antilietuviškais straipsniais, pasirodančiais Lenkijoje, ir nori pabrėžti, kad nesitaiksto su tuo.

„Tai draugiškas susitikimas, kuriame vyrauja įprasta tarptautinio PEN klubo dvasia. Nors visi susitikimai skirtingi, visada svarbiausia čia – draugystė, žmogiškosios vertybės ir bendrosios kultūros temos, kurias paprastai atskleidžiame literatūroje“, – sako Lenkijos PEN centro prezidentas Adamas Pomorskis.

Pasak rašytojus priėmusio Premjero Andriaus Kubiliaus, Lenkijos ir Lietuvos santykiai, nors ir chaotiški, bet esą labai tvirti, o patys literatai sako, kad į šalių santykius žvelgia idealistiškai: politika kultūrai trukdyti negali.

„Mes, kultūrininkai, labiau akcentuojame kultūrinius dalykus. Manau, jei vyktų didesnis apsikeitimas kultūriniais įvykiais, idėjomis, projektais, renginiais, tie politiniai momentai nueitų į antrą planą“, – teigia Lietuvos PEN centro prezidentas Herkus Kunčius.

PEN centras Lietuvoje įkurtas 1989-aisiais. Organizacija gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra