Pereiti į pagrindinį turinį

Gimęs kaime, bet įsimylėjęs Vilnių: ką į sostinę persikėlęs M. Stasiulis padarė pirmiausiai?

2024-10-01 16:32

Vieni neįsivaizduotume savęs gyvenančių niekur kitur, kaip tik sostinėje, o kitiems niekas nepakeis mažesnių, tačiau širdžiai artimesnių gimtųjų miestų. Būtent tą išvysime jau šį antradienį, kai TV3 laidoje „Miestas ar kaimas“ trys žinomi miestiečiai – Mindaugas Stasiulis, Mantas Katleris ir Simonas Storpirštis – stos į kovą prieš kaimo komandą. Ar jie sugebės įveikti be galo nuoširdžią, muzikuojančią šeimą iš Gelgaudiškio?

Gimęs kaime, bet įsimylėjęs Vilnių: ką į sostinę persikėlęs M. Stasiulis padarė pirmiausiai?
Gimęs kaime, bet įsimylėjęs Vilnių: ką į sostinę persikėlęs M. Stasiulis padarė pirmiausiai? / Pranešimo siuntėjų nuotr.

M. Katlerį būtų galima pavadinti dvigubu miestiečiu – pirmus 18 metų jis praleido Panevėžyje, o kitus 18 – jau Vilniuje. Dar daugiau yra matęs M. Stasiulis, kuriam puikiai pažįstamas gyvenimas tiek kaime, tiek mieste. O štai S. Storpirščiui pasirodys, kad jo komandoje – net du emigrantai, mat tikrasis miestietis yra jis. Juk aktorius visą gyvenimą praleido tik Vilniuje.

Vilniaus senamiesčio ilgisi net gyvendamas Vilniuje

M. Stasiulis gimė ir augo Pupinių kaime netoli Telšių. Oficialiai rašoma, kad šiame kaime – vos 90 gyventojų! Vis dėlto pats M. Stasiulis šypsojosi – mintyse perskaičiavus visas kaimo trobas su visais gyventojais, matyt, nesurinktume ir tiek.

„Įdomus faktas, kad mūsų kaime gyvena šeima, kuri turi 20 – taip, 20 – vaikų. Tai – penktadalis mano kaimo populiacijos. Tiesa, didžioji jų dalis yra išvykę kitur“, – neįtikėtiną faktą atskleidė jis.

Prisiminus dienas, praleistas kaime, šiandien M. Stasiuliui į galvą pirmiausiai topteli šeima – M. Stasiulis turi net tris seseris ir vieną brolį. „Įsivaizduoju, kad ką nors dirbame – sunkiai, po prakaitu, bet linksmai ir su blevyzgom. Taip visada būdavo vaikystėje. Dabar susirinkę jau nebedirbame – tik blevyzgojam ir juokiamės“, – išdavė jis.

Gyvenant kaime, M. Stasiuliui tekdavo imtis pačių įvairiausių darbų. Nemėgstamiausias būdavo daržų ravėjimas. O kokia pareiga kaime jį labiausiai džiugindavo?

„Kadangi jau suėjo senatis, galiu prisipažinti, kad nuo 14-os vairavau traktorių su visais įmanomais padargais. Buvau toks kaip ir vyriausiasis mechanizatorius. O tai – tūkstantį kartų smagiau nei ravėti varpučius ir balandas. Sėdi sau mėlynoje traktoriaus kabinoje ir stebi tuos vargšus susirietusius lysvėse…“ – juokavo jis.

O šiandien kaimas M. Stasiuliui – lėtesnio ar net visai lėto gyvenimo galimybė. „Absoliutus atsipalaidavimas ir galvos ilsinimas. Tiesiog per daug laiko mieste sudeginame eismo kamščiuose, prekybcentrių eilėse ir madingumo lenktynėse“, – pastebi jis.

Būtent kamščiai, nuolatinis skubėjimas ir nieko apie eismo taisykles ar saugumą negirdėję paspirtukininkai M. Stasiulį mieste erzina labiausiai. Tačiau yra ir daugybė miesto privalumų, kuriems jis pripažįsta negalintis atsispirti.

„Aš labai myliu Vilniaus senamiestį ir nuolat jo ilgiuosi – net gyvendamas Vilniuje. Išeiti į jį, stebėti, vaikščioti, užsukti į bariukus ir kavines yra didis džiaugsmas“, – pripažino jis.

Būtent Vilniaus senamiestis, jo istorija ir bažnyčios M. Stasiuliui paliko didžiausią įspūdį ir tuomet, kai prieš daugiau nei du dešimtmečius iš Pupinių kaimo jis persikėlė gyventi į sostinę.

„Pirmiausiai aplankiau visas bažnyčias. Vėliau atradau puikų būdą pigiau patekti į teatrą, tad per metus pažiūrėjau visus įmanomus spektaklius. Šiuo metu, fainiausia savaitgalį „išlįsti į miestą“ – tai net tapo posakiu. Pokalbiai, socializacija, geras maistas ir įdomūs žmonės – nuostabu“, – atskleidė jis.

Anot jo, Vilnius ne tik pakylėja, bet ir verčia svajoti bei motyvuoja imtis veiksmų – sostinė diktuoja gyvenimo ritmą. „Kita vertus, už septynių kilometrų nuo sostinės gali patekti į nuostabius miškus, kur visi miestiečio galvos skausmai išsilaksto akimirksniu“, – sakė M. Stasiulis.

Tiesa, mėgstamų Lietuvos miestų M. Stasiulis turi ir daugiau: „Darbui ir kasdieniam gyvenimui – Vilnius, sielai ir atostogoms – Neringa. Neslėpsiu, man labai patinka ir Kaunas, kurio architektūra, kraštovaizdis ir istorija yra nuostabi.“

O kaip miestiečiams žaidime seksis žaisti prieš kaimo komandą, pamatysite jau šį vakarą. „Miestas ar kaimas“ – antradieniais, 19.30 val. per TV3.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų