„Žinoma, aš nenusipirkau bilieto į laivą, Konge tris dienas vaikštinėjau po Veso miesto uostą, tikėdamasis surasti žmogų, kuris turėtų laivą ir ryžtųsi plaukti su manimi. Jau ėmiau kelti įtarimus vietos policininkui kuris tiesiai paklausė, ko aš čia ieškau”, – pasakojo Danas.
Galų gale jam pavyko rasti valtį ir keliautojas išplaukė, pasiruošęs susidurti su Centrinės Afrikos Respublikos pareigūnais. Danas pasakojo jau prieš kelionę žinojęs, kad jie negauna atlyginimo, tad, išvydęs ginklais nuo kranto mojančius žmones, stodavo, nenorėdamas rizikuoti nei savo, nei bendrakeleivio gyvybe. Nors dažniausiai mokėdavo po kelis dolerius, Danas šyptelėjo prisiminęs, kad per vieną dieną buvo sustabdytas 23 kartus.
LNK nuotr.
Danas sakė, kad pakrantėse raginantys sustoti ginkluoti vyrai jį galėjo ir išlaipinti bet kur, galėjo atimti pasą ar vertingus daiktus, tačiau jis buvo tam pasiruošęs. „Jei taip būtų nutikę, būčiau ieškojęs kaimo prie upės ir su vietos žmonėmis bandyčiau susitarti, kad valtele mane perplukdytų iki Kamerūno, o ten jau galiu ir į policiją kreiptis, sakyti, kad atėmė pasą“.
Tačiau viskas susiklostė gerai ir lietuvis savo tikslą – aplankyti mažaūgius Centrinės Afrikos Respublikos pigmėjus – pasiekė. „Jie nedideli, draugiški žmonės, puikiai prisitaikę gyventi džiunglėse, iš šakų statantys jose savo namelius, grojantys vandeniu ir medžiojantys tokiais būdais, kokių niekur nemačiau. Beje, į medžioklę eina visi, ne tik vyrai, bet ir moterys su vaikais”, – pasakojo Danas. Dygliakiaulės ar pitonai – viskas, ką pavykdavo sumedžioti, atsidurdavo ant stalo. Keliautojas sakė, kad pigmėjai iki šiol laikomi antrarūšiais žmonėmis, neturinčiais jokių teisių, ir nesuvokiamo žiaurumo jų atžvilgiu nestinga. Danui pavyko nufilmuoti šių žmonių buitį ir sužinoti paprastą jų laimingo gyvenimo paslaptį. Beje, ji galėtų praversti įtampos ir streso nualintiems vakariečiams.
LNK nuotr.
Taip pat lietuvis pakvietė pasižvalgyti po Nigeriją, šios valstybės megapolį Lagosą, tiksliau, šalia miesto centro įsikūrusį vieną didžiausių Afrikos lūšnynų, kuriame gyvena daugiau nei 300 tūkstančių žmonių. Kokia kasdienybė verda ten, kodėl sutiktas lietuvis Danui sakė nekelti į lūšnyną kojos ir kaip keliautojas sugebėjo iš labai arti patyrinėti ir nufilmuoti jo gyvenimą. Visa tai – šį pirmadienio vakarą, 20 val., gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki..“ per LNK.
Naujausi komentarai