Pereiti į pagrindinį turinį

G. Steponavičius nesitraukia ir po Seimo pirmininko raginimo

2017-04-14 08:47

Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius penktadienį pranešė nesitrauksiantis iš Seimo, nors tą padaryti jį paragino parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis, reaguodamas į prokurorų įtarimus dėl neteisėto finansavimo.

V. Skaraičio / BFL nuotr.

Parlamentaras sakė, kad jis neturi būti tapatinamas su politinės korupcijos byla, kurioje įtarimai dėl kyšio ėmimo iš „MG Baltic“ koncerno pareikšti buvusiam partijos vadovui Eligijui Masiuliui. G.Steponavičius sakė esąs įsitikinęs, kad verslininkai teisėtai rėmė jo pilietinius projektus.

„Taip, sulaukiau, (raginimo trauktis), bet galėčiau pridurti, kad mano motyvai nesitraukti iš Seimo narių yra šie: prokuroro kreipimasis nėra susijęs su jokia galimo kyšininkavimo veiklai, pagrindai, kurie Baudžiamojo kodekso prasme man inkriminuojami, yra visiškai skirtingi nei kitų su šia byla susijusių žmonių, ir aš nenoriu būti tapatinamas su korupcine ar kyšininkavimo veikla“, – po susitikimo su Seimo pirmininku penktadienį žurnalistams sakė G.Steponavičius.

„Aš nesutinku su prokurorų interpretacijomis, kad pilietinių projektų veikla, kuri buvo įgyvendinama šių įstaigų, kaip nors prasilenkia su įstatymu. Su tuo visiškai nesutinku“, – pabrėžė politikas.

Pagrindai, kurie Baudžiamojo kodekso prasme man inkriminuojami, yra visiškai skirtingi nei kitų su šia byla susijusių žmonių, ir aš nenoriu būti tapatinamas su korupcine ar kyšininkavimo veikla.

Parlamento vadovas V.Pranckietis sakė, kad prokurorų įtarimai meta šešėlį tiek visam Seimui, tiek Liberalų sąjūdžiui.

„Kadangi yra Baudžiamojo kodekso straipsniai minimi, manau, kad paraginti tokiu atveju visada gerai, ir paraginau (trauktis), labai svarbu ne tik Seimo reputacija šiuo atveju, bet ir atskiros partijos reputacija, ir tai niekaip neprisideda prie partijos reputacijos. Todėl sakiau, kadangi išrinktas pagal sąrašą, kitas žmogus ateitų, frakcija išliktų, todėl galėtų padaryti tokį žingsnį“, – po susitikimo žurnalistams sakė V.Pranckietis.

Klausiamas, kaip vertina liberalo sprendimą neatsisakyti mandato, V.Pranckietis sakė, kad „tai laisvo žmogaus laikysena, jis irgi turi savo teisę laikytis taip, kaip mano esant reikalinga“.

Pasak Seimo pirmininko, jau antradienį planuojama sudaryti komisiją dėl G.Steponavičiaus imuniteto panaikinimo, ir jei ji spės parengti rezoliucijos projektą, balsavimas gali vykti jau ketvirtadienį.

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad 2012–2016 metų kadencijos Seimo narys G.Steponavičius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir turimais konstituciniais įgaliojimais, asmeniškai ne kartą bendraudamas su vieno verslo koncerno vienu iš vadovų, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G.Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, G.Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkimų kampanija. Be to, pareigūnų duomenimis, parlamentaras yra balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Pats G.Steponavičius pripažįsta, kad buvo susitikęs su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, prašė paremti jo fondą ir vieną viešąją įstaigą, tačiau, anot jo, tai buvo skaidri, teisėta veikla.

„Prokuroras kreipiasi dėl mano neliečiamybės, susijusios su galimu piktnaudžiavimu tarnyba, ir šis kreipimasis neturi jokių sąsajų su galimu kyšininkavimu ar korupcija. Iš esmės kalbama apie paramą dviem įstaigoms, mano vardo fondui ir viešajai įstaigai, ir galiu dar kartą labai ramia, pakelta galva pasakyti, kad teisėtai gauta parama iš „MG Baltic“ įmonių šioms organizacijoms buvo panaudota prasmingiems visuomeniniams projektams finansuoti ir nėra susiję su paslėptu partijos finansavimu“, – kalbėjo liberalas.

G.Steponavičius taip pat tvirtino dalyvaudamas minėtų organizacijų renginiuose pilietinei visuomenei skatinti neturėjęs naudos kaip kandidatas per Seimo rinkimus, nes kampanijos metu tokiuose projektuose nedalyvavęs. „Seimo rinkimų kampanijos metu tokie projektai nebuvo vykdomi, nei fondo, nei kitų organizacijų veikla nebuvo įgyvendinama, kur aš būčiau dalyvavęs ar susijęs“, – sakė liberalas.

Generalinės prokuratūros teigimu, „MG Baltic“ paramos dalis lėšų, pervestų į su partija susijusio fondo ir viešosios įstaigos sąskaitas, buvo panaudota padengti įsiskolinimams už politinės partijos ir Seimo nario veiklos viešinimui skirtus renginius, kita dalis buvo skirta kandidato į 2016-2020 metų kadencijos Lietuvos Respublikos Seimą veiklos viešinimui, G.Steponavičius tai neigia.

„Tai yra netiesa, visiška netiesa ir aš su tuo nesutinku“, – sakė liberalas. Jis tvirtino prašantis kuo skubiau panaikinti jo imunitetą, kad galėtų apsiginti teisinėmis priemonėmis. „Mano motyvai yra nesidangstyti imunitetu, kuo greičiau priimti sprendimus, ir aš tikiuosi, kad jau kitą savaitę (teisinės neliečiamybės panaikinimo) procedūros gali būti pabaigtos“, – sakė politikas.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti be Seimo leidimo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė.

Vykstant tyrimui dėl politinės korupcijos, pernai teisėsauga pateikė įtarimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui E.Masiuliui iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento E.Kurlianskio paėmus per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai.

Pareigūnai taip pat įtaria, kad R.Kurlianskis per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat veiktų koncerno interesų naudai.

Byloje įtarimai pateikti ne tik R.Kurlianskiui, bet ir pačiam koncernui „MG Baltic“.

Daugiau nei pusė milijardo eurų pajamų per metus gaunanti „MG Baltic“ yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ji valdo alkoholio, žiniasklaidos, nekilnojamojo turto, prekybos drabužiais, statybos, logistikos, informacinių technologijų, telekomunikacijų verslus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų