Prieš prezidento rinkimus „laisviečiai“ savo kandidatui nupirko kostiumą su kaklaraiščiu ir marškiniais – sumokėjo 1,3 tūkst. eurų. Vyriausioji rinkimų komisija nustatė, kad tuo „laisviečiai“ pažeidė rinkimų kodeksą, nes kostiumas pirktas iš rinkimų kampanijos sąskaitos.
„Negalima įsigyti tokių daiktų kaip, pavyzdžiui, automobiliai, kameros. Lygiai taip pat vertintina, kad ir drabužiai neturėtų būti įsigyjami“, – aiškino VRK pirmininkė Lina Petronienė.
„Man šiek tiek keista, kad rinkimų metu taip griežtai reguliuojame tokius dalykus, nes, pavyzdžiui, pirmąją valstybės porą rengiame reprezentaciniais tikslais iš valstybės biudžeto. O politinės partijos negali savo kandidatų aprengti taip, kaip jos nori aprengti“, – stebėjosi Laisvės partijos lyderis Tomas Raskevičius.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Savo kandidatui kostiumą pirkti draudžiama, nuomoti – leidžiama.
Kandidatams drabužių nupirkti būtų galima, bet tada ant jų privalo būti partijos simbolika.
„Dažniausiai tai būna marškinėliai ar kepurėlės, kurie turi simboliką, turi informaciją, kad tai parašų rinkimas ar panašūs dalykai. Jie naudojami tik politinei kampanijai, tos išlaidos yra galimos“, – kalbėjo VRK pirmininkė.
Nes jeigu drabužis nupirktas be partijos simbolikos, kandidatas jį galėtų apsivilkti ir asmeniniame gyvenime.
„Kostiumas be jokių identifikacinių žymių, be jokių logotipų ir panašiai, kurį galima naudoti ir vėliau, kuris iš principo yra kaip kandidatui suteikta nauda, neturėtų būti įsigyjamas iš politinės kampanijos sąskaitos“, – teigė L. Petronienė.
„Dieve, apsaugok. Aš pripažįstu, kad jeigu būtume žinoję, kad toks bus VRK sprendimas, būtume prisiuvę Laisvės partijos ženklelį, kad jau, neduok Dieve, Dainius Žalimas negalėtų vakare su tuo kostiumu nueiti su žmona į teatrą“, – sakė T. Raskevičius.
D. Žalimas – „laisviečių“ legionierius: į partiją vis dar neįstojęs.
„Tai kažką pasako apie Laisvės partiją, kad tenka ieškoti kandidato be kostiumo, kuriam reikia kostiumo. Bet žymiai daugiau pasako apie patį kandidatą“, – šnekėjo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.
Prezidento rinkimuose D. Žalimas surinko 2 procentus rinkėjų balsų ir iš 8 kandidatų liko šeštas.
Aš pripažįstu, kad jeigu būtume žinoję, kad toks bus VRK sprendimas, būtume prisiuvę Laisvės partijos ženklelį, kad jau, neduok Dieve, Dainius Žalimas negalėtų vakare su tuo kostiumu nueiti su žmona į teatrą.
„Poną Žalimą gelbsti vienas dalykas: dalyvaudamas prezidento rinkimuose jis buvo bedarbis. Nes jeigu jis būtų valstybės tarnautojas tuo metu arba Seimo narys, tai jis būtų pažeidėjas, kuris gauna neteisėtas dovanas“, – teigė E. Gentvilas.
„Reikėjo fotosesijai kandidato, parengiant komunikacinę medžiagą, tam tikros spalvos ir kirpimo kostiumo. Jis pats tokio neturėjo, todėl buvo nuspręsta įsigyti rinkiminėmis lėšomis“, – paaiškino T. Raskevičius.
Taip pat „laisviečiai“ pažeidė įstatymą, nes sumokėjo 300 eurų už D. Žalimo bei jį lydinčio asmens maitinimą vizitų metu.
Be to, už rinkimų kampanijai skirtas lėšas pirko alkoholio, tam išleido tūkstantį.
Tiesa, alkoholio būna ir kitų partijų rinkimų nakties štabuose, o jie dažniausiai būna restoranuose. Bet už alkoholį partijoms mokėti draudžiama. Tada kaip jis ten atsiranda?
„Manau, jie iš anksto ten viduje būna susitarę, kaip jie ten atsineša“, – sakė L. Petronienė.
Ar „laisviečiams“ skirti baudą VRK spręs vėliau. Ji galėtų būti nuo 1,5 šimto iki 1,5 tūkstančio eurų.
O už kostiumą, teigiama, D. Žalimas partijai grąžino.
„Laisviečiai“ sprendimo teismui neskųs.
„Negaišinsime komisijos, leisime jiems dirbti jų tiesioginį darbą, užtikrinant ir organizuojant rinkimus“, – kalbėjo T. Raskevičius.
Pats D. Žalimas pakomentuoti atsisakė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)