„Šioje sesijoje matysime ne vieną iniciatyvą, susijusią su nacionalinio saugumo reikalais, tarp jų – ekonominiu, energetiniu saugumu, užtikrinančiu stabilų šalies ūkio vystymąsi. Taip pat ir su socialiniu saugumu ir su pasitikėjimo valstybe užtikrinimu, kuris tampa labai trapus, jei lieka neapsaugotos kurios nors visuomenės grupės žmogaus teisės“, – sekmadienį Seime kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Visgi besikeičiančiame geopolitinių grėsmių kontekste svarbiausiais išlieka nacionalinio saugumo ir valstybingumo klausimai, pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.
„Senų grėsmių ir naujų iššūkių laikotarpiu turime veikti ir drąsiai, ir apdairiai. Privalome pasirinkti tinkamus prioritetus, tarp kurių visokeriopas valstybingumo, nacionalinio saugumo stiprinimas turėtų būti svarbiausias“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
Šioje sesijoje matysime ne vieną iniciatyvą, susijusią su nacionalinio saugumo reikalais, tarp jų – ekonominiu, energetiniu saugumu, užtikrinančiu stabilų šalies ūkio vystymąsi.
„Šiomis dienomis sukanka lygiai dešimt metų, kai prasidėjo Krymo okupacija, atvedusi prie siaubingo karo prieš Ukrainą – didžiausio karinio konflikto Europoje po Antrojo Pasaulinio karo. Tai didžiulis išbandymas ne tik dėl savo laisvės kovojančiai Ukrainai, bet ir visam Vakarų pasauliui, ginančiam liberalios demokratijos vertybes ir tarptautinę tvarką“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad kovo 10 d., sekmadienį, parlamentarai renkasi į pavasario Seimo sesiją. Tai bus priešpaskutinė sesija šios kadencijos Seimo nariams.
Pavasario sesijos darbus pristatys Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, savo svarbiausius siūlomus projektus apžvelgs Seimo frakcijos.
Pavasario sesijos darbų programos projekte – daugiau kaip 430 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 89, prezidentas Gitanas Nausėda – 7, Seimo nariai (frakcijos) – 228 teisės aktų projektus. Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas.
Sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti 54 posėdžius. Iš jų 4 bus skirti opozicinių frakcijų darbotvarkėms.