Opozicinių Socialdemokratų ir Darbo partijų frakcijų atstovai penktadienį susitikę su Seimo pirmininku, Tautos prisikėlimo partijos lyderiu Arūnu Valinsku sako diskutavę dėl koalicijos plėtimo.
Seimo pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė BNS sakė, jog A.Valinskas artimiausiu metu ketina kelti koalicijos plėtros galimybės klausimą valdančiojoje koalicijoje, o tokį siūlymą teikia esą siekdamas parlamentinio darbo darnos.
Susitikimas penktadienį su opozicijos atstovais vyko A.Valinsko iniciatyva. Opozicijos atstovai į klausimą, ar dėl valdančiosios koalicijos plėtimo tartasi su kitais valdančiaisiais, sako išgirdę neigiamą atsakymą.
„Buvo pratęstas pokalbis, nes ne vieną kartą esame kalbėję su Seimo pirmininku dėl valdančiosios koalicijos praplėtimo, ši idėja anksčiau buvo išsakyta Seimo pirmininko, ir šiandien tiesiog grįžom prie šito klausimo, jis norėjo išgirst mūsų nuomonę, mes pasakėm, kad šitą pasiūlymą apsvarstysim frakcijose", - po susitikimo sakė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.
„Aišku, uždavėm klausimą, ar apie tai buvo pokalbis su konservatorių partijos vadovais, atsakymas buvo, kad tokių pokalbių dar nebuvo, bet tikimės, kad artimiausiu metu įvyks, ir po europarlamento rinkimų mes grįšim prie to klausimo svarstymo", - tęsė A.Butkevičius.
Taip pat opozicijos atstovai tvirtino neišgirdę ir konkrečių siūlymų, kokiomis sąlygomis vyktų koalicijos plėtra.
„Dėl valdančiosios koalicijos praplėtimo kol kas apie sąlygas nekalbėjom, paprašėm, kad būtų sukonkretintas pasiūlymas, ar tik Seime būtų praplėsta valdančioji koalicija, ar būtų deleguoti papildomų frakcijų, kurios įsijungs į praplėstą koaliciją, žmonės ir į Vyriausybę. Konkretumo nebuvo ir tikimės, kad per kitą susitikimą bus atsakyta į užduotus klausimus", - sakė A.Butkevičius.
A.Valinskas jau kovą vienoje televizijos laidoje pareiškė, jog valstybėje būtų didesnis stabilumas, jeigu dabartinė valdančioji koalicija būtų sustiprinta, ją išplečiant. Vėliau jo iniciatyva buvo surengti keli susitikimai su opozicinių frakcijų atstovais.
Pirmieji A.Valinsko pokalbiai su opozicinių partijos vadovais sutapo su laiku, kai jos turėjo apsispręsti dėl "tvarkiečių" inicijuoto nepasitikėjimo Seimo pirmininku. "Tvarkiečiai" priekaištavo parlamento vadovui dėl prastos Seimo darbo kokybės ir nekorektiško elgesio.
„Darbiečiai" ir dauguma socialdemokratų tuomet nutarė nepasitikėjimo nepalaikyti.
Po Seimo rinkimų praėjusių metų rudenį valdančiąją koaliciją suformavo keturios partijos - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga. Mažumoje - opozicinėmis pasiskelbusios Socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos bei Mišri Seimo narių grupė.
Naujausi komentarai