Pereiti į pagrindinį turinį

Liepos 17-ąją siūloma minėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną

2012-08-28 18:53
Liepos 17-ąją siūloma minėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną
Liepos 17-ąją siūloma minėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną / A. Žygavičiaus nuotr.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis siūlo į Atmintinų dienų įstatymą liepos 17-ąją įrašyti kaip Pasaulio lietuvių vienybės dieną.

Savo siūlymą ministras argumentuoja tuo, jog liepos 17-oji - lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties diena, o jų skrydis „tapo nemirtingu žygdarbiu, nutiesusiu tarp išeivijos ir Lietuvos vienybės pasiaukojimo tiltą“.

Savo siūlymą A.Ažubalis registruoja atsižvelgdamas į „Globalios Lietuvos“ programos nuostatas, kuriomis siekiama stiprinti užsienio lietuvių ryšius su Lietuva.2013 metais Lietuvoje bus minimas S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą ir žūties 80-osios metinės.„Lakūnų žygdarbis - tai lietuvių idealizmo ir aukojimosi tautai simbolis. 1932 metų vasario 7 dieną Kaune įkurtos Draugijos užsienio lietuviams remti iniciatyva liepos 17-oji pasirinkta kaip Amerikos, o vėliau ir viso pasaulio lietuvių vienybės minėjimo data“, - rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

„Ši diena mūsų tautoje įgavo simbolinę prasmę - ji sujungia visame pasaulyje gyvenančius lietuvius ir yra tikslinga ją įtraukti į atmintinų dienų sąrašą“, - tvirtina ministras.

Aiškinamajame rašte pateikiamais duomenimis, skaičiuojama, kad už Lietuvos ribų gyvena apie 1,3 mln. lietuvių kilmės ir iš Lietuvos kilusių asmenų, iš jų - apie 300 tūkst. Lietuvos piliečių.

S. Darius ir S. Girėnas 1933 metų liepos 15 dieną lėktuvu „Lituanica“ išskrido iš Niujorko į Kauną. Jų skrydis nutrūko po 37 valandų 11 minučių tuometinėje Vokietijoje, o katastrofos aplinkybės taip ir liko miglotos.Jie nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Lietuvių lakūnai taip pat buvo pirmieji, oficialiai iš Jungtinių Valstijų į Europą skraidinę oro paštą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų