Lietuvoje aptikta kibernetinio šnipinėjimo programa, planuotos atakos Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje aptikta kibernetinio šnipinėjimo programa, planuotos atakos

2014-04-29 10:59
BNS inf.
Grėsmingasis „Raudonojo spalio“ virusas Lietuvoje užfiksuotas nebuvo
Grėsmingasis „Raudonojo spalio“ virusas Lietuvoje užfiksuotas nebuvo / Shutterstock nuotr.

Lietuvos karinė kontržvalgyba antradienį pranešė pernai Lietuvoje aptikusi šnipinėjimo programą, išplitusią kompiuteriuose, kuriuose buvo apdorojama su Lietuvos vidaus ir užsienio politika bei energetika susijusi informacija.

Ataskaitą paskelbęs Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos taip pat teigė turėjęs duomenų apie Lietuvoje planuotas plataus masto kibernetines atakas.

„Kibernetinėje erdvėje 2013 metų pirmąjį pusmetį užfiksuoti kibernetiniai incidentai, susiję su šnipinėjimui skirtų programų platinimu“, - rašoma dokumente.

Anot departamento, jo aptikta šnipinėjimo programa ir jos naujosios versijos skirtos kompiuteryje esančių duomenų rinkimui, nuotoliniam užkrėsto kompiuterio administravimui, tinklo monitoringui, paskyrų ir slaptažodžių identifikavimui tinkle, taip pat vaizdo bei garso fiksavimui.

„Nustatyta, kad šnipinėjimo programos išplito kompiuteriuose, kuriuose buvo apdorojama informacija, susijusi su Lietuvos vidaus ir užsienio politika, vidaus saugumu, energetikos projektais, ES ir Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai“, - teigiama ataskaitoje.

Dokumente teigiama, kad pernai didelio masto kibernetinių atakų, išskyrus išpuolių prieš interneto portalą delfi.lt, Lietuvoje nebuvo, tačiau „departamento turimais duomenimis, panašaus pobūdžio atakos buvo planuojamos mažiausiai du kartus“.

Anot Antrojo departamento, Rusijos žvalgybos techninė įranga, skirta kompiuterinių tinklų srautui perimti ir leidžianti kontroliuoti socialinių tinklų vartotojus, vykdyti kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių nuotolinę kontrolę, bevielio kompiuterinio tinklo analizatoriai jau dabar leidžia vykdyti šnipinėjimą, aktyviąsias puolamąsias (prasiskverbimo) operacijas arba kitaip kontroliuoti automatizuotų duomenų apdorojimo sistemų ir tinklų vartotojus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra