Pereiti į pagrindinį turinį

Už paukščių lesinimą – nemenka bauda: paaiškino, kodėl

Paukščiams padėti norintys gamtos mylėtojai mėgsta juos palesinti. Tvenkinyje plaukiojančioms antims ar gulbėms dažnas atneša batono, tačiau už tokį veiksmą laukia nemenka bauda.

Už paukščių lesinimą – nemenka bauda: paaiškino, kodėl
Už paukščių lesinimą – nemenka bauda: paaiškino, kodėl / LNK stop kadrai

„Stengiamės tų baudų išvengti, nes žmonės dažnai galvoja, kad gerą darbą daro, jog prisideda prie gyvūnų gerovės, o iš tikrųjų daro priešingai. Pirmiausia, informuojame juos. Jeigu jau susitarti nepavyksta gražiuoju, natūralu, kad būna baudimas. Pirmą kartą iki 120 Eur bauda, pakartotinai iki 230 Eur“, – šnekėjo Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gintaras Leperskas.

Ornitologai, artėjant šaltajam metų sezonui, įspėja gyventojus. Paukščių lesinimas gali sukelti daugiau žalos nei naudos.

„Jie pripranta prie to maisto, gulbės nenori niekur išskristi, pasilieka žiemoti Lietuvoje, mažesniuose vandens telkiniuose. Kai vanduo pradeda užšalinėti, paukščiai kartais nenori greit pasitraukti“, – kalbėjo G. Petkus.

Jie pripranta prie to maisto, gulbės nenori niekur išskristi, pasilieka žiemoti Lietuvoje, mažesniuose vandens telkiniuose.

Tačiau kai kurių net ir baudos neatbaido. Savivaldybė dažnai sulaukia pranešimų iš daugiabučių gyventojų, kurie skundžiasi kaimynais. Sostinės Naujamiesčio rajone gyvenanti moteris sakė, kad jai paukščių gaila, todėl ir lesina.

G. Petkus sakė, kad šiltuoju metų sezonu, taip pat rugsėjį ir spalį, paukščiai patys susiranda maisto. Tad žmonių atneštos gėrybės gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

„Būna ir ligomis suserga, ir hormonų veikla sutrinka. Dėl šių priežasčių nereikia jų maitinti“, – pabrėžė G. Petkus.

Vandens paukščių lesinti negalima net ir šaltuoju metų sezonu, o štai kitiems paukščiams žiemą rasti maisto sunkiau. Juos lesinti ornitologas pataria pasirodžius pirmajam sniegui.

LNK stop kadras.

„Rekomenduojama paberti saulėgrąžas įvairias, riešutus, turi būt nesūdytos, nesugedęs maistas, nekepintas. Tikrai nereikia batonų primėtyti“, – nurodė Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas.

Sostinės Vinco Kudirkos aikštėje būriai balandžių – jau įprastas vaizdas. Ant suolų prisėdę miestiečiai neretai maistu pasidalina ir su paukščiais. Kai kurie gyventojai paukščių lesinimą prisimena, kaip puikią vaikystės pramogą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Sveikatos specialistai įspėja, kad paukščius, ypač balandžius, lesinti pavojinga. Gyvendamas netoli jų bendruomenių, žmogus rizikuoja susirgti šalyje paplitusia ornitoze – kvėpavimo takų liga, kurią sukelia bakterijos. Jų gausu balandžių išmatose ar plunksnose.

„Gali sirgti visi, imunitetas nesusiformuoja, vadinasi, galima sirgti kelis kartus“, – tvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Milda Žygutienė.

Ornitozės simptomai primena kvėpavimo takų ligas, tad ją sunku diagnozuoti.

„Temperatūra, šaltkrėtis, raumenų skausmai, sausas kosulys“, – sakė M. Žygutienė.

Negydoma ornitozė sukelia komplikacijas, tokias kaip plaučių ar kepenų uždegimas. Specialistai paukščius lesinti rekomenduoja ne bet kur, o tam skirtose lesyklose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų