„Turime sprendimą kitais metais, jeigu situacija nesikeis, bandyti purškimus, tam numatyti lėšų“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete, kur svarstyta šalies miškų sanitarinė būklė, teigė viceministras.
Jam apgailestaujant, kad Lietuvoje nėra registruota cheminių preparatų, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos vadovė Zita Varanavičienė sako, kad jų yra nuo verpikų ir pjūklelių.
„Lietuva labai maža rinka ir kol nėra žinios, kad gali būti purškimai, niekas jų neregistruoja“, – kalbėjo viceministras.
Z. Varanavičienė posėdyje tvirtino, kad naikinti verpikui skirtas biologinis preparatas „Bacillus thuringiensis“, o pjūkleliui – cheminis produktas „Decis Mega“: „Jis („Bacillus thuringiensis“ – BNS) registruotas purkšti iš oro ir puikiai galėtų būti panaudotas“.
Ji pabrėžė, kad augalų purkšti dronais negalima, tačiau siūlė siekti išimties.
„Tokia galimybė panaudota Norvegijoje, nes į bulvių laukus nebuvo galima įvažiuoti“, – pabrėžė Z. Varanavičienė.
Aplinkos ministerijos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Lapinskienė tvirtino, kad specialistai iki šiol nerekomendavo purkšti insekticidų iš oro.
Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovo Nerijaus Kupstaičio teigimu, labiausiai plinta žievėgraužis tipografas, arba kinivarpa, kuri veisiasi ir naikina eglynus.
Naujausi komentarai