Rugsėjo 23 – 26 dienomis vykusios VIII-osios Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) konvencijos metu daugiau kaip šimtas studentų atstovų iš visos Lietuvos svarstė efektyvios dalyvaujamosios demokratijos ir atstovavimo principus, į studentus orientuotų studijų modelio bei komunikacijos koncepcijos svarbą, aukštųjų mokyklų vidinės pertvarkos įtaką akademinei bendruomenei bei revizijos komisijų vaidmenį studentų atstovybėse.
„Būtinybė tobulinti atstovavimo procesus ir kokybę, kaip vieną iš galimų modelių pasitelkiant atstovavimą per grupių ar kursų seniūnus, pradėta įgyvendinti jau prieš kelis metus. Siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį visų studentų atstovavimą, kuris tampa dar svarbesne užduotimi įvertinant tai, jog esame Europos aukštojo mokslo erdvės dalyviai, būtina puoselėti jau nebe atstovaujamosios, bet dalyvaujamosios demokratijos principus“, - sako LSAS prezidentas Arūnas Mark.
Trijų dienų darbo grupėse metu studentų lyderiai svarstė atstovavimo studentams struktūros pertvarką siekiant užtikrinti efektyvią atstovavimo grandinę, galimybių kiekvienam studentui dalyvauti sprendimų priėmime sudarymo svarbą, studijų proceso kaitos reikalingumo svarbą, į studentus orientuoto studijų modelio įgyvendinimo eigą bei keliamus iššūkius, studentų ir studentų atstovybių vaidmenį įgyvendinant aukštųjų mokyklų vidinę pertvarką.
Taip pat buvo kalbama apie komunikacijos priemones, reikalingas studentų atstovybėms veiklos viešumui užtikrinti, rengiama studentų atstovybių komunikacijos koncepcija. Revizijos darbo grupė parengė rekomendacijas kontrolės komisijos nariams studentų savivaldose siekiant užtikrinti organizacijos skaidrumo, veiklos našumo principus bei atskaitingumą studentams.
Konvencijos metu gerąja patirtimi dalinosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų atstovybė, pabrėždama seniūnų dalyvavimo studentų savivaldose svarbą, Vilniaus kolegijos studentų atstovybės nariai diskutavo apie bendravimo ir bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis teigiamas puses, tuo tarpu Šiaulių universiteto studentų atstovybė skaitė pranešimą apie kuriamą socialinę aplinką negalią turintiems studentams aukštojoje mokykloje.
Prieš du metus vykusioje VI-oje LSAS konvencijoje buvo priimta rezoliucija, dėl demokratinio studentų atstovavimo modelio tobulinimo visose studentų savivaldose, akademinių grupių seniūnų įtakos didinimą priimant sprendimus, susijusius su studentų akademiniais bei socialiniais klausimais aukštojoje mokykloje. Seniūno modeliu siekiama didinti savivaldos atvirumą bei veiklos kryptingumą, atstovaujant studentų interesams, kai išsakoma nuomonė grindžiama studentų daugumos motyvais bei teisėtais poreikiais. Naujai diegiamas organas atstovybių valdyme – seniūnų senatas – veikia ir stipriausiose Europos ir JAV aukštosiose mokyklose.
LSAS konvencija – kasmetinis ir vienas didžiausių organizacijos renginių, rengiamas jau aštuonerius metus. Jo metu siekiama kelti studentų atstovybių narių kompetenciją, gilintis į tuo metu esančias opiausias problemas, kartu ieškoti sprendimo būdų bei dalintis atstovavimo patirtimi.
Naujausi komentarai