Joje matyti lyg ir stovas iš akmenų ant šlaitinio tako, o ant šlaito viršaus stovėjo mūro tvora su arkiniais vartais. Dešiniau už tvoros – aukšto medinio kryžiaus siluetas.
Prie akmeninio stovo užfiksuoti vyras su pora pasipuošusių merginų. Ant nuotraukos nugarėlės ranka užrašyta, kad fotografija daryta Palangoje. Su šia nuotrauka buvau nuvykęs ir į Palangos muziejų, rodžiau ją jaunai muziejaus vadovei, bet ji patikino, kad tokio vaizdo čia nebuvo, o užrašas ant nuotraukos – klaidingas.
Bet štai neseniai man vėl pateko jau iš toliau fotografuotas tas pats šlaito su keistais statiniais vaizdas. Jame matyti ir šonuose esantys keisti bokšteliai, stovintys akmenų sienelės galuose. O po nuotrauka ryškus įrašas spausdintomis raidėmis, jis skelbia, kad čia užfiksuota misterijos vaidinimo vieta Birutės kalne.
Su šia nuotrauka užsukau ir į Palangos Gintaro muziejų, rodžiau ją kelioms darbuotojoms bei jų vadovei, bet ir jos nieko konkretaus negalėjo pasakyti. Jos nežinojo nei kurioje kalno vietoje stovėjo tos keistos figūros, nei ar čia buvo tik kilnojamos lyg teatre dekoracijos. O gal jos buvo sumūrytos ir rimtai suręstos?
Pats nuvykau ir apžiūrėjau neblogai pažįstamą Birutės kalną. Galiu 90 proc. tikslumu teigti, kad misterijai skirta vieta galėjo būti rytinėje Birutės kalno pusėje, ant čia esančio lyg dirbtinai supilto taisyklingo iškyšulio ar pylimo. Būtų įdomu, jei atsilieptų žmonės, ką nors žinantys apie tą paslaptingą Birutės kalno misterijų vietą.
Savo kolekcijoje turiu ir 1915 m. grafų Tiškevičių dvaro koplyčios nuotrauką, jos sienoje matyti didelė skylė, kurią pramušė vokiečių kreiseris, šovęs iš Baltijos jūros tolių.
Įdomu, kokiu tikslu vokiečių kreiseris apšaudė dvarą – visai ne karinį objektą. Įdomu, kaip galima taip tiksliai pataikyti į už kopų ir medžių pasislėpusį statinį, net nematomą iš jūros.
Naujausi komentarai