Pereiti į pagrindinį turinį

Ispanijos teismas įšaldė Katalonijos nepriklausomybės deklaraciją

2017-10-31 13:00
BNS inf.

Ispanijos Konstitucinis Teismas antradienį įsakė įšaldyti praeitą savaitę Katalonijos parlamento paskelbtą regiono nepriklausomybės deklaraciją, pranešė vienas teismo šaltinis.

C. Puigdemont'as C. Puigdemont'as C. Puigdemont'as C. Puigdemont'as C. Puigdemont'as

„Teismo plenariniame posėdyje ką tik preliminariai suspenduotas nepriklausomybės paskelbimas“, kol bus išnagrinėtas Ispanijos vyriausybės skundas, sakė šaltinis.

Šis sprendimas buvo viena iš virtinės priemonių, kuriomis Madridas stengiasi užkirsti kelią turtingo rytinio autonominio regiono užmojams vienašališkai atsiskirti.

Katalonijos lyderis: nepriklausomybės judėjimą reikia sulėtinti

Atstatydintas Katalonijos separatistų lyderis Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas) antradienį pareiškė, kad jo regiono nepriklausomybės siekį reikia „sulėtinti“, kad būtų išvengta neramumų, Madridui įvedus jame tiesioginį valdymą.

„Negalime kurti respublikos visiems, (remdamiesi) smurtu“, – žurnalistams Briuselyje sakė C. Puigdemont'as.

Jis pridūrė, kad jeigu dėl to reikėtų „sulėtinti respublikos plėtrą, tuomet turime laikyti tai protinga kaina, kurią turime sumokėti“.

C. Puigdemont'as sako, kad atvyko į Belgiją ieškoti „laisvės ir saugumo“, o ne prašyti prieglobsčio.

Jis sakė esąs Briuselyje todėl, kad šis miestas yra Europos sostinė.

C. Puigdemont'as pažadėjo su savo komanda „tęsti savo darbą, nepaisant mums įvestų suvaržymų“.

Kalbėdamas su žurnalistais Briuselyje antradienį C. Puigdemont'as taip pat pareiškė, kad priims iššūkį ir „su visa jėga“ dalyvaus gruodžio 21 dieną Katalonijoje vyksiančiuose rinkimuose. Jis taip pat pažadėjo, kad Katalonijos nacionalistai ateis balsuoti.

Ispanija nori, kad Katalonija „atsisakytų savo politinio projekto, bet jiems nepavyks to pasiekti“, sakė jis.

Belgijos premjeras Charlesas Michelis (Šarlesas Mišelis) antradienį sakė, kad su atstatydintu Katalonijos lyderiu C. Puigdemont'u „bus elgiamasi kaip su bet kuriuo kitu Europos piliečiu“, kai šis pranešė ketinąs likti Briuselyje.

„Ponas Puigdemont'as turi tokias pat teises ir pareigas kaip bet kuris Europos pilietis, ne daugiau ir ne mažiau“, – pranešime sakė Ch. Michelis ir pabrėžė, kad jo vyriausybė nepasikvietė buvusio Katalonijos lyderio, kuris antradienį Briuselyje surengė spaudos konferenciją.

Kratos policijos biuruose

Ispanijos nacionalinės policijos sukarintų pajėgų – Civilinės gvardijos – pareigūnai antradienį surengė kratas Katalonijos regiono policijos (Mossos d'Esquadra) biuruose, atliekant tyrimą dėl spalio 1-ąją įvykusio uždrausto referendumo dėl regiono nepriklausomybės, pranešė teisėsaugos atstovas.

„Atliekame patikrinimą, susijusį su „Mossos d'Esquadra“ komunikacija spalio 1-ąją, neteisėto referendumo dieną“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Civilinės gvardijos atstovas.

Jis pridūrė, kad pareigūnai atlieka kratas regioninės policijos būstinėje Sabadelio mieste ir kituose biuruose.

Regiono policija buvo įpareigota sustabdyti balsavimą, Ispanijos Konstitucinio Teismo pripažintą neteisėtu.

Vis dėlto aukšto rango pareigūnai įsakė nenaudoti jėgos, o „Mossos d'Esquadra“ agentai nesiėmė jokių veiksmų prieš aktyvistus, gausiai susirinkusius saugoti balsaviečių.

Tačiau nacionalinė policija stengėsi konfiskuoti balsadėžes, o jos veiksmus aptemdė smurtas prieš civilius.

Vėliau „Mossos d'Esquadra“ buvo kaltinama, kad neuždarė balsavimo apylinkių, nors buvo prašoma tai padaryti. Regiono teisėsaugos pareigūnai savo ruoštu tvirtina, kad uždarė, kiek galėjo.

Katalonijos lyderių maištas

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas antradienį pareiškė nagrinėsiantis kaltinimus, kad dabar jau atstatydintos Katalonijos vyriausybės, praeitą savaitę paskelbusios regiono nepriklausomybę, šeši nariai surengė maištą, užsiėmė antivyriausybine veikla ir grobstė lėšas.

Tarp šių šešių asmenų yra buvusi regiono parlamento pirmininkė Carme Forcadell (Karmė Forkadel), viena iškiliausių Katalonijos nepriklausomybės šalininkų judėjimo aktyvisčių.

Teismas patenkino ankstesnę dieną Ispanijos vyriausiojo prokuroro Jose Manuelio Mazos (Chosė Manuelio Masos) prašymą pareikšti kaltinimus minėtiems pareigūnams.

Už maištą, antivyriausybinę veiklą ir lėšų grobstymą gresia atitinkamai iki 30, 15 ir šešerių metų laisvės atėmimo bausmės.

J. M. Maza taip pat prašė pareikšti panašius kaltinimus atstatydintam regiono lyderiui Carlesui Puigdemont'ui (Karlesui Pudžemonui) ir jo pavaduotojui Orioliui Junquerasui (Orioliui Žunkerasui).

Teismas nurodė, kad šią bylą tirs teisėjas Pablo Llarena Conde (Pablas Ljarena Kondė).

Teisėja lyderius į Madridą

Ispanų teisėja, vykdydama tyrimą dėl maišto, susijusį su Katalonijos nepriklausomybės paskelbimu, šaukia nušalintą regiono ministrų kabinetą šią savaitę pasirodyti Madride.

Atleistas Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas) ir dar penki buvę jo ministrų kabineto nariai šiuo metu yra Briuselyje, ieškoti „laisvės ir saugumo“, antradienį žurnalistams sakė C. Puigdemont'as.

Pasak jo, jis namo grįš tik tuo atveju, jei bus „garantijos“ dėl teisingo teismo proceso.

Ispanijos vyriausiasis prokuroras siekia kaltinimų maištu, antivyriausybine veikla ir lėšų grobstymu C. Puigdemont'ui, jo pavaduotojui Orioliui Junquerasui (Orioliui Žunkerasui) ir dar 12-ai nušalintos katalonų vyriausybės narių. Pagal Ispanijos įstatymus, už šiuos nusikaltimus galima skirti dešimtmečius kalėjimo.

Tyrimą atliekanti teisėja Carmen Lamela (Karmen Lamela) sakė, kad ši grupė Nacionaliniame Teisme Madride turėtų pasirodyti ketvirtadienį 9 val., apklausoms, kurios vyks ir penktadienį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų