Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Martinas Šulcas) pirmadienį pareiškė, jog tikisi, kad antradienį vyksiančiame susitikime Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrams pavyks sutarti dėl savanoriškos schemos, pagal kurią po Bendrijos nares turėtų būti paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių.
„Diskusijų bus, tačiau galiausiai bus pasiektas susitarimas dėl 160 tūkst. (migrantų) paskirstymo“, - sakė ES asamblėjos vadovas Vokietijos visuomeniniam radijui „Deutschlandfunk“.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino kitų Europos šalių lyderius trečiadienį numatytame ES nepaprastajame viršūnių susitikime prisiimti bendrą atsakomybę sprendžiant rimčiausią migracijos krizę Senajame žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Plane, dėl kurio ginčijamasi prieš antradienį įvyksiantį ES vidaus reikalų ministrų susitikimą, numatyta per ateinančius dvejus metus po Bendrijos nares paskirstyti 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų.
Tikisi, kad ES antradienį sutars dėl migrantų pasidalijimo
Vilniuje viešinti Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini) sako tikinti, kad antradienį valstybės narės sutars dėl migrantų naštos pasidalijimo ir taip sustiprins ES poziciją derantis su trečiosiomis šalimis.
„Tikiuosi, kad rytoj vidaus reikalų ministrai ras sutarimą. Tai bus nepaprastai svarbu, pirmiausia dėl to, kad mūsų vidinė stiprybė sustiprina mūsų veikimą išorėje“, - spaudos konferencijoje sakė F.Mogherini, atsakydama į BNS klausimą.
Italijos diplomatė pabrėžė „vertinanti Lietuvos poziciją dalytis atsakomybe ir rodyti solidarumą“ sprendžiant pabėgėlių krizę.
ES vidaus reikalų ministrai antradienį tarsis dėl Briuselio pasiūlymo paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių. Europos Komisijos siūlomoms kvotoms kol kas priešinasi kai kurios Vidurio ir Rytų Europos šalys. Lietuva sutiko per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.
F.Mogherini atkreipė dėmesį, kad Turkijoje jau yra 2 mln. pabėgėlių, po milijoną Libane ir Jordanijoje.
„Mums europiečiams - turtingiems, stipriems, dideliems - tai nėra neįmanoma“, - teigė ji.
Diplomatės teigimu, antradienį sutarus vidaus reikalų ministrams, trečiadienį ES valstybių ir vyriausybių vadovai galėtų sutelkti dėmesį į „platesnį paveikslą“, kuris apimtų priemones dėl ekonominės migracijos, migrantų grąžinimo, ekonominės pagalbos neturtingoms šalims.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad prie bendrų sprendimų reikia „artėti žingsnis po žingsnio“, išlaikant šalių vienybę.
„Yra įvairių nuomonių, bet korektiškai pasidalyti pagal tam tikrus kriterijus bent tą skaičių, apie kurį kalbame, irgi yra labai svarbu, kad nesuteiktume pagrindo tiems, kurie linki mums mūsų suskaldymo. Turime išlikti vieningi“, - teigė ministras.
Lietuva iki šiol nepritarė Briuselio ir Vokietijos pasiūlymui sukurti nuolatinį privalomų kvotų mechanizmą, kuris automatiškai būtų taikomas ir ateityje. Lietuva pasisako už tai, kad kiekvienu atveju išliktų šalių savanoriškumo principas.
Reikalaus, kad Graikija liautųsi siuntus migrantus į Europą
Kroatija reikalaus, kad Graikija nustotų siųsti migrantus iš Artimųjų Rytų į likusią Europą, pirmadienį pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Ranko Ostojičius (Rankas Ostojičius).
„Migrantų srautas iš Graikijos turi liautis. Aš to sieksiu per rytojaus ES vidaus reikalų ministrų susitikimą“, – Opatovaco stovykloje, esančioje netoli šalies rytinio Tovarniko miesto, žurnalistams sakė R.Ostojičius.
„Visiškai nepriimtina, kad Graikija tuština savo pabėgėlių stovyklas ir per Makedoniją ir Serbiją siunčia žmones Kroatijos link“, – sakė jis.
Naujausi komentarai