„Valstybės sekretorius Pompeo dar kartą pareiškė, jog JAV yra pasiryžusios siekti, kad Rusija atsakytų už cheminio ginklo panaudojimą Didžiosios Britanijos Solsberio mieste per sankcijas, numatytas JAV įstatyme dėl cheminio ir biologinio ginklo kontrolės ir naudojimo uždraudimo“, – nurodoma pranešime.
Praėjusių metų kovo 4 dieną buvęs dvigubas rusų agentas Sergejus Skripalis ir suaugusi jo duktė Julija buvo rasti be sąmonės ant parko suoliuko Solsberyje. Jie buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta itin toksiška nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Britanijos vyriausybės vadovė pareiškė, kad medžiaga buvo pagaminta Rusijoje ir šiai atakai „beveik neabejotinai“ pritarė Kremlius.
Maskva šiuos kaltinimus neigia.
Vėliau JAV valstybės departamentas priėmė sprendimą rugpjūčio 27 dieną įvesti Rusijai pirmąjį sankcijų paketą. Valstybės departamentas nurodė, kad šios sankcijos yra atsakas į nervus paralyžiuojančios kovinės medžiagos „Novičiok“ panaudojimą prieš Britanijos pilietį S. Skripalį ir jo dukrą Juliją. Jos įvestos pagal 1991 metais JAV prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) administracijos priimtą cheminio ir biologinio ginklo kontrolės įstatymą.
Jame numatyti du sankcijų įvedimo etapai. Antrasis sankcijų paketas bus įvestas, jeigu per tris mėnesius Rusija nepateiks, JAV administracijos vertinimu, „patikimų garantijų“, kad atsisako cheminio ir biologinio ginklo naudojimo ir nepasiruoš įsileisti Jungtinių Tautų inspektorių į atitinkamus savo cheminius objektus.
Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad JAV sankcijos Maskvai yra beprasmės ir duoda priešingų rezultatų. Jis išreiškė viltį, kad Vašingtonas supras, jog tokia politika neturi perspektyvų.
Naujausi komentarai